јануари 22, 2017, 07:09:41 pm
DreamWorld правила и проблеми со форум/сервер
Нема нови пораки Известувања

Тука ќе ве известуваме за сите новости околу серверот и форумот.

7412
пораки
119
Теми

Последна порака Morrison ;
во Одг: Пријава ...
на денес во 06:48:08 pm

Нема нови пораки Support

Секој проблем што го имате на сервер или форум пријавете го тука.

74290
пораки
17251
Теми

Последна порака Johnny..!!
во Одг: бугнати ...
на денес во 07:09:09 pm

DreamWorld RolePlay Gaming
Нема нови пораки RolePlay Gaming (RPG)

РП дискусиите и RolePlay новостите можете да ги најдете тука.

682628
пораки
64159
Теми

Последна порака Raymond Lessard
во Одг: Mara Salvatrucha...
на денес во 07:08:39 pm

Подфоруми: Новости, Kanal 7 Новости, RolePlay Дискусија
Нема нови пораки DreamWorld Правила

Тука можете да ги видете сите правила кои мора да се почитуваат.

30
пораки
26
Теми

Последна порака [DW] J.Taylor
во IRC правила.
на јануари 09, 2017, 12:05:52 am

Подфоруми: Account Правила, TeamSpeak Правила, Форум Правила, In-Game Правила, RolePlay Правила, IRC правила
Општо
Нема нови пораки Помош

Доколку ви е потребна било каква помош може да побарате тука.

11970
пораки
6943
Теми

Последна порака Morrison ;
во Барање објас...
на денес во 07:03:27 pm

Нема нови пораки Купувам/Продавам

Овој борд служи за купопродажни активности на серверот.

Модератори: ГоранчΣ ⚠👑, Harley Thorpe

32802
пораки
8931
Теми

Последна порака Todorovski Sejk
во Одг: [Продава...
на денес во 06:45:14 pm

Нема нови пораки Галерија

Тука може да поставувате слики или видеа исклучиво од сервер.

184759
пораки
16390
Теми

Последна порака » Jᴀᴋᴇ Oʀʟᴀɴᴅo
во Одг: слабо ви...
на денес во 07:01:18 pm

Нема нови пораки DreamWorld™

Тука може да најдете повеќе за DW™ исто така може да пофалите или да се пожалите од некого.

2
пораки
3
Теми

Последна порака Daryl_Dixon
во Правила.
на април 29, 2016, 02:45:56 pm

Подфоруми: Пофалби и поплаки на админ тим
Кршење правила
Нема нови пораки Warning

Играчите кои ќе бидат опоменати од админ ќе бидат ставени тука( 5 опомени = BAN ).

519
пораки
1012
Теми

Последна порака Miki Wilson
во Edward_Cappone опом...
на јануари 20, 2017, 01:39:53 pm

Нема нови пораки Банирани

Сите банирани играчи на сервер ќе ги најдете тука заедно со сите информации околу банот.

3485
пораки
5926
Теми

Последна порака Jack Slater
во Одг: [Барање з...
на денес во 11:12:33 am

Подфоруми: Барање за унбан
Нема нови пораки Кршење правила

Доколку некој прекршува правила на сервер и имате докази против него пријавете го тука.

131255
пораки
72692
Теми

Последна порака [DW] Noelle Stroker
во Jay Qyixote казнет...
на денес во 07:08:36 pm

Подфоруми: OOC навреди и пцовки, Кршење на Roleplay, Играчи казнети во игра од Администратор., Неправилно затворени играчи.
DreamWorld Организации/Банди/Мафии/Агенции
Нема нови пораки Организации/Мафии/Банди/Агенции

Тука ке ги најдете сите организации, банди, мафии и агенции.

47
пораки
14
Теми

Последна порака [DW] J.Taylor
во Опомени за пр...
на јануари 06, 2017, 11:10:29 pm

Подфоруми: Организации, Мафии, Банди, Агенции, Приватни организации
Нема нови пораки Лидер борд

Тука ке можете да се пожалите од некој лидер и да се пријавите за лидер.

Модератор: Leonardo Hellson

168
пораки
35
Теми

Последна порака Jack.Bryan
во Одг: Поплаки ...
на денес во 04:04:21 pm

Подфоруми: Лос Сантос Полиција, Лос Сантос Болница, Армија на Република Македонија (АРМ), Влада, Канал-7, Yakuza, La Cosa Nostra (LCN), Ballas, Los Santos Gang (LSG), Grove Street Families (GSF), Моторџии (Red Dragons), Mara Salvatrucha (MS-13), Хитман, Македонско биро за истражување (МБИ)
DreamWorld Кафе
Нема нови пораки DreamWorld Cafe

Вистинското место за забава кога ви е досадно.

35550
пораки
11502
Теми

Последна порака #GreenMonkeyYT
во Одг: [Виц] Рак...
на денес во 06:50:57 pm

Подфоруми: Multimedia и Download, Спорт, Мистерии и натприродно, Хумор, Филмови и серии, Музика, Технологија, Игри, Политика
Нема нови пораки GTА Модови

Тука ке најдете се во врска со модови за GTA San Andreas.

0
пораки
0
Теми
Нема нови пораки Дизајн (Fan Art)

Тука може да изработувате слики во фотошоп да ставате туторијали и слично.

26531
пораки
6002
Теми

Последна порака Ricky Rivas
во Одг: [Изработ...
на денес во 06:28:55 pm

Подфоруми: Туторијали, Дизајнерски резултати, Дискусија и прашања, Дизајнерски алатки
Нема нови пораки Други игри

Овој форум е направен за дискусија на други игри, Counter Strike, LoL, WoW и слично.

39
пораки
7
Теми

Последна порака Frank_Gotti123
во Одг: Пример з...
на јануари 20, 2017, 12:13:18 pm

Подфоруми: Counter Strike, World Of Warcraft, League of Legends, Minecraft
Канта
Нема нови пораки Канта

Сите непотребни и спам теми ќе се наоѓаат тука.

653
пораки
114
Теми

Последна порака Mexaniko.Maxers
во Adminii
на јануари 21, 2017, 03:53:01 pm

  • Нема нови пораки
  • Форум за пренасочување

Macedonia SA-MP - DreamWorld Gaming - инфо центар

Статистика на форумот Статистика на форумот

1536480 Пораки во 253828 Теми 4591 Членови. Последен член: Vanco Games
Последна порака: "Одг: бугнати ..." ( денес во 07:09:09 pm )
Погледајте ги најновите 100 пораки на форумот.

Присутни корисници Присутни корисници

67 гости, 85 членови

Активни членови во изминатите 15 минути:
𝓟𝓐 ℬℒ𝓞 𝓔𝓢𝓒𝓞ℬ𝓐ℛ, gjorgievski, TooManyWubzz!, 👑 marcus nokes' 👑, El_Garcia, Wayne Harison, Marley Gargotta, Тројцата Мускетари, Federico Inzaghi., sting.deorre, Nikola_Dodevski, Johnny..!!, VERRATTI, Miki Wilson, Raymond Lessard, Hugh Dilon., Cristofer Morton, ГоранчΣ ⚠👑, Leonardo Hellson, Morrison ;, [DW] Noelle Stroker, Ben Johnson, Jasson Stalone :), Gregor Hawking, Најстариот !, Leon Nilsson, • CHRONN •, Barry_Torretto, ® CORTEZ CARLO™, Natthan Cutterfield, Rouhtin Soluntion, ♛ Anthony Cardinelli ♛, Dᴀɴɴʏ Cᴜᴛᴛᴇʀғɪᴇʟᴅ, Сањин Пушич, Adrijan_Mladenovski, Qᴜɪɴᴛᴏɴ Cᴜᴛᴛᴇʀғɪᴇʟᴅ, WilliamDasse, Attaviano Inziratto'., Ethanol, Don Castro, Anthony Hardwell, Attilio', Nikolas & Balza, Ambrogio Goterelli, daffy.stacks, Sᴀʟᴠᴀᴛᴏʀᴇ Cᴏɴᴛᴏʀɴᴏ', Aηтσηισ ツ, Madrid, Johnson William, JulioHummond, EricJohnson., #V.Martinez, ПИЖОН, jᎪmᎬs ᏒᎾsᏟᎾᎳ™, luchino.visconti, Matthew Granello, Unknown, СтΣфан 👑, 么 ŠAJKA 么, Marquese Thompson ex.CIVIL, » Jᴀᴋᴇ Oʀʟᴀɴᴅo, [DW] Jack Boss, ヨンリーン, kize, Chicharito Hernandez, COLLINS CLIFTON™, Calvin Brooks, Romanelli Caponne, ѕιмeoɴ jovαɴov, Mark Marquez, миленкоски наум, MasterGamingYT, Sam Hanna, ➡Salvatore Leone⬅, Todorovski Sejk, Rob Lucci, Vanco Games, Swanson, Black!, Dame Boss™, Wiz Khalifa :], Bobo_Smith, Kemper, JuicyTaylor, Rick Colorado

Најмногу присутни корисници денес: 204. Најмногу присутни корисници: 474 (февруари 08, 2015, 05:33:21 pm)