јули 04, 2015, 01:45:07 pm
DreamWorld Правила, Проблеми Форум/Сервер
Нема нови пораки Известувања

Тука ќе ве известуваме за сите новости.

1288
пораки
31
Теми

Последна порака Ραπ Γοδ
во Одг: СЕКОЈ ДЕ...
на денес во 09:42:06 am

Нема нови пораки Support

Секој проблем што го имате на сервер со account или било што пријавете го тука.

56250
пораки
5350
Теми

Последна порака Кумани
во Одг: Izmamen od Richa...
на денес во 01:18:32 pm

DreamWorld Role Play Gaming и Freeroam
Нема нови пораки RolePlay Gaming (RPG)

Сите правила, дискусии и новости ке ги најдете тука. Строго мора да се почитуват овие правила.

636750
пораки
39522
Теми

Последна порака Scott Darwin
во Одг: Bᴀʟʟᴀs G...
на денес во 01:45:06 pm

Подфоруми: Новости, RolePlay Дискусија, RolePlay правила, Евенти
Општо
Нема нови пораки Помош

Доколку ви е потребна помош може да побарате тука.

17244
пораки
4180
Теми

Последна порака JimmyLuxworld
во Pomos
на денес во 01:24:36 pm

Нема нови пораки Идеии и Предлози

Предложете ни некоја идеја.

15312
пораки
972
Теми

Последна порака Cᴀʀʟɪᴛᴏ Bʀᴏᴏᴋs'
во Одг: При инви...
на денес во 01:40:50 pm

Нема нови пораки Купувам/Продавам

Доколку продавате имот или сакате да најдете да купите може да пронајдете повеќе во ова тема

13326
пораки
2473
Теми

Последна порака PawN
во Одг: [Купувам]...
на денес во 11:57:44 am

Нема нови пораки Галерија

Тука може да ставате слики,видео од сервер.

152581
пораки
8898
Теми

Последна порака James Western :)
во Одг: [ Dream World ] ...
на денес во 01:44:38 pm

Нема нови пораки DreamWorld™

Тука може да најдете повеќе за DW™ исто така може да пофалите или да се пожалите на некого

35
пораки
19
Теми

Последна порака Joнɴ Mιĸαelѕoɴ' :]
во Одг: Пацански...
на јуни 30, 2015, 01:45:32 am

Подфоруми: Пофалби и поплаки на админ тим
Кршење правила
Нема нови пораки Warning

Сите играчи кои ќе добијат опомена на сервер (5 опомени = бан)

597
пораки
581
Теми

Последна порака Darko Filipovski
во Daff_Green опомен...
на јуни 30, 2015, 08:43:08 pm

Нема нови пораки Банирани

Сите банирани играчи на сервер ке ги најдете тука заедно со причината за бан

3858
пораки
3470
Теми

Последна порака Antonio Poptrandov
во Marioo Kit банира...
на денес во 01:05:08 pm

Нема нови пораки Кршење правила

Тука може да пријавите доколку некој прекршува правила.

57355
пораки
25598
Теми

Последна порака Davor!
во Одг: [OOC Заканa...
на денес во 01:17:37 pm

Подфоруми: OOC навреди и пцовки, Кршење на Roleplay
DreamWorld Организации/Банди/Мафии
Нема нови пораки Организации/мафии/банди/Агенции

Тука ке ги најдете сите орг/банди/мафии,пријави за нив и уште многу други работи

279
пораки
26
Теми

Последна порака Chauzers Familly
во Одг: [До овнер...
на јули 03, 2015, 11:29:00 am

Подфоруми: Организации, Мафии, Банди, Агенции, Приватни Организации
Нема нови пораки Лидер Борд

Под форум за лидери,избор на лидери и информации за лидери

114
пораки
33
Теми

Последна порака Goga....
во Одг: Поплаки ...
на денес во 10:09:36 am

Подфоруми: Полиција, Македонско Биро за Истражување, Армија на Република Македонија, Болница, Влада, Канал 7, Такси, Хитман, La Cosa Nostra, Yakuza, Groove Street Family, Los Santos Gang, Ballas, Моторџии (Red Dragons)
DreamWorld Кафе
Нема нови пораки Dreamworld Cafe

Вистинското место за забава кога ви е досадно

159222
пораки
14719
Теми

Последна порака James Western :)
во Одг: Која орг/...
на денес во 01:41:43 pm

Подфоруми: Multimedia и Download, Спорт, Мистерии и натприродно, Хумор, Филмови и серии, Музика, Технологија, Игри, Чет
Нема нови пораки Скриптање

Сите заинтересирани кој сакат да научат да скриптат и да изработуват МТА мапи може тука да научат

9668
пораки
1561
Теми

Последна порака Stefano Bonapte™
во Одг: [Барам] Л...
на денес во 09:30:40 am

Подфоруми: Дискусија во врска со скриптање, SA-MP мапи, Туторијали
Нема нови пораки GTА Модови

Тука ке најдете се во врска со модови за GTA San Andreas

Модератор: David Iliev' :]

24339
пораки
6029
Теми

Последна порака ѕιмeoɴ jovαɴov
во Одг: [Барам]Hud
на денес во 01:40:17 pm

Подфоруми: Туторијали за модови, Download на модови, Дискусија
Нема нови пораки Дизајн (Fan Art)

Тука може да изработувате слики во фотошоп да ставате туторијали и слично

Модератор: СТИВ

29334
пораки
3299
Теми

Последна порака СТИВ
во Одг: [барам]:ф...
на денес во 01:43:28 pm

Подфоруми: Туторијали, Дизајнерски резултати, Дискусија,Прашања, Дизајнерски алатки
Канта
Нема нови пораки Канта

Сите застарени теми ке бидат тука

398
пораки
69
Теми

Последна порака Andrez.
во Одг: [Барање у...
на јуни 30, 2015, 11:30:34 pm

  • Нема нови пораки
  • Форум за пренасочување

Macedonia SA-MP - инфо центар

Статистика на форумот Статистика на форумот

1186356 Пораки во 118057 Теми 8494 Членови. Последен член: Vanchee
Последна порака: "Одг: Bᴀʟʟᴀs G..." ( денес во 01:45:06 pm )
Погледајте ги најновите 100 пораки на форумот.

Присутни корисници Присутни корисници

101 гости, 128 членови

Активни членови во изминатите 15 минути:
James Western :), Scott Darwin, ɴɪᴄᴋ ᴡᴀʟᴋᴇʀ :], Demon, Edward Mikaelson, Rick_Clarensonn, Loading, ƝICHOLSOƝ, Anthony Russo', Hᴀʀᴏʟᴅ Bᴀʀɴᴇs, Daci Aleksandrio., ● ℳ ℛ . Pᴀᴜʟ ●, Antonio Poptrandov, Elmedin Fekicc, » JAKE GARCIA, Andrez., Sanchez., Black Johnson :], Jasson Kid :], Ile Sarafiloski, Martin Mitrev, gjoshev, • NELLSON •, Ƈ.Ƭιηкєя ツ♡, Max Davidson', »Killer√√™, cнrιѕтopнer ɢαrcια ;], A.Snipes, Jαкє ƇαѕтєƖƖσ, JimmyLuxworld, Dค౮ɿძ B૦ωɿ૯, Johny Hillston, Sheamus, Nickle., Jamie - Woon' :], Viktor_Bigan, Titan' :], Weed :], Khalifa :], Țõřręłø, Prαѕĸιzα, СТИВ, Cᴀʀʟɪᴛᴏ Bʀᴏᴏᴋs', John Hoower™, Don Kostovski, Eđωαяđ Bяıgħı, ѕнσσтєя, - Nick Slotter -, $MiTi4$, ► Frank Nortbell ◄, sᴀʟᴠᴀᴛᴏʀᴇ ʟᴜᴄᴄɪᴀɴᴏ, Anthony™, Gᴇᴏʀɢᴇ Wɪʟʟɪᴀᴍs, Christian Harper, pmk, Jack Michaelson™, Rodrigez :], 𝒜𝓃𝑒 Aηє Mσηє 𝒜𝓃𝑒, Edwαrd Mαrĸѕoɴ, FEDERICO BETROLINI, Mark Quentrelo :#, $ Mike $, Дичоски :], Cherman' Carter, Siptarce, ѕιмeoɴ jovαɴov, Cʜɪᴇғ Kᴇᴇғ., Cezzar 'G, 👌Ɗιмιтαя Mσяєттιι™👌, kocka., Tнoмαѕ Cнloe' :], ShaDoWW' :], Johnny.Deluca, >>JOHN BARABONA :], Mɪᴋᴇ Wᴀɴᴅᴇᴛᴀ ™, Monster', Giuseppe Ferrera, Gorgiewzz, Clarenson Joy, Ben Holder :], Raymond Lessard, davy'johnes, Steve Red, Martin_Dimov, Robi Roki :], Cᴀᴘᴏɴɴᴇ ツ, Ɓαzє Mαмвα, Jαqυelιɴ Berɴey, Jσηу Nαchσ✔★, Mᴏʀᴇʟᴏ™, Mαяcн Ƒιяєηzσ, WilliamDasse, James Firenzo, #redjohn, јанев, КАРЛОС КИД, Barry Jameson :], Davor!, Kenneth Hoffman, » aηтσηισ, Gangsta#'], JoeMarshal, chubby., Fʀᴇᴅ Hᴇʟsᴏη™, Martin Arsow, Lᴇᴏɴᴀʀᴅᴏ Bᴏɴᴜᴄᴄɪ, Silvesterr_Falcone, Ryder Cortez, russel., Joe Anthony, sᴏɴ ʀɪᴘᴘᴇʀ™, JohN^, Volgarino Akrispo, Jιм Ƙι∂, Gerry_Gembird, » Lorcesco Ferrari' :], Morelo :), Dirt_Flasher, Mike Rodrigess, Alberich Ferger, gяєgσяισ ∂єℓυcα, Dwayne Smith, christian' delgrosso, ᴀɴᴛʜᴏɴʏ ʀᴏᴅʀɪɢᴇᴢ, #Zarevski, Hᴏᴡᴀʀᴅᴅ™, •♛wilson morreti♛•, Mike.Suarez

Најмногу присутни корисници денес: 253. Најмногу присутни корисници: 474 (февруари 08, 2015, 05:33:21 pm)