јули 03, 2015, 05:36:57 pm
DreamWorld Правила, Проблеми Форум/Сервер
Нема нови пораки Известувања

Тука ќе ве известуваме за сите новости.

1285
пораки
31
Теми

Последна порака Paul Hernandez
во Одг: СЕКОЈ ДЕ...
на денес во 11:48:51 am

Нема нови пораки Support

Секој проблем што го имате на сервер со account или било што пријавете го тука.

56042
пораки
5317
Теми

Последна порака Max_Watson.
во Mi nema nisto na acc - D...
на денес во 05:25:51 pm

DreamWorld Role Play Gaming и Freeroam
Нема нови пораки RolePlay Gaming (RPG)

Сите правила, дискусии и новости ке ги најдете тука. Строго мора да се почитуват овие правила.

634818
пораки
39405
Теми

Последна порака Jamie - Woon' :]
во Одг: » HERBALIFE HOS...
на денес во 05:36:02 pm

Подфоруми: Новости, RolePlay Дискусија, RolePlay правила, Евенти
Општо
Нема нови пораки Помош

Доколку ви е потребна помош може да побарате тука.

17212
пораки
4172
Теми

Последна порака Fʀᴀɴᴋ Eᴅᴇʟʙʀᴏᴄᴋ™
во НОГУ ИТНО
на денес во 05:06:14 pm

Нема нови пораки Идеии и Предлози

Предложете ни некоја идеја.

15263
пораки
969
Теми

Последна порака VINNY ✔
во Додаток при И...
на денес во 05:29:39 pm

Нема нови пораки Купувам/Продавам

Доколку продавате имот или сакате да најдете да купите може да пронајдете повеќе во ова тема

13281
пораки
2468
Теми

Последна порака Edwαrd Mαrĸѕoɴ
во [Kupuvam]SULTAN
на денес во 05:34:34 pm

Нема нови пораки Галерија

Тука може да ставате слики,видео од сервер.

152321
пораки
8888
Теми

Последна порака «✖ ILE ✖»
во Одг: [HITMAN] Уби...
на денес во 05:36:41 pm

Нема нови пораки DreamWorld™

Тука може да најдете повеќе за DW™ исто така може да пофалите или да се пожалите на некого

35
пораки
19
Теми

Последна порака Joнɴ Mιĸαelѕoɴ' :]
во Одг: Пацански...
на јуни 30, 2015, 01:45:32 am

Подфоруми: Пофалби и поплаки на админ тим
Кршење правила
Нема нови пораки Warning

Сите играчи кои ќе добијат опомена на сервер (5 опомени = бан)

597
пораки
581
Теми

Последна порака Darko Filipovski
во Daff_Green опомен...
на јуни 30, 2015, 08:43:08 pm

Нема нови пораки Банирани

Сите банирани играчи на сервер ке ги најдете тука заедно со причината за бан

3846
пораки
3458
Теми

Последна порака Max Wooz
во Kenedy_Quinn банир...
на денес во 07:33:54 am

Нема нови пораки Кршење правила

Тука може да пријавите доколку некој прекршува правила.

57068
пораки
25497
Теми

Последна порака Мај нејм ис Џеф.
во Одг: [DM] Mike Wanted...
на денес во 05:36:31 pm

Подфоруми: OOC навреди и пцовки, Кршење на Roleplay
DreamWorld Организации/Банди/Мафии
Нема нови пораки Организации/мафии/банди/Агенции

Тука ке ги најдете сите орг/банди/мафии,пријави за нив и уште многу други работи

279
пораки
26
Теми

Последна порака Chauzers Familly
во Одг: [До овнер...
на денес во 11:29:00 am

Подфоруми: Организации, Мафии, Банди, Агенции, Приватни Организации
Нема нови пораки Лидер Борд

Под форум за лидери,избор на лидери и информации за лидери

108
пораки
33
Теми

Последна порака Илиевски Антонио
во Забрана за /inv...
на денес во 12:38:45 am

Подфоруми: Полиција, Македонско Биро за Истражување, Армија на Република Македонија, Болница, Влада, Канал 7, Такси, Хитман, La Cosa Nostra, Yakuza, Groove Street Family, Los Santos Gang, Ballas, Моторџии (Red Dragons)
DreamWorld Кафе
Нема нови пораки Dreamworld Cafe

Вистинското место за забава кога ви е досадно

158871
пораки
14693
Теми

Последна порака #dragonslayer
во Одг: Најдобро...
на денес во 05:29:18 pm

Подфоруми: Multimedia и Download, Спорт, Мистерии и натприродно, Хумор, Филмови и серии, Музика, Технологија, Игри, Чет
Нема нови пораки Скриптање

Сите заинтересирани кој сакат да научат да скриптат и да изработуват МТА мапи може тука да научат

9654
пораки
1559
Теми

Последна порака #Jack Sparrowski
во Одг: [FS]Војна ...
на денес во 04:55:49 pm

Подфоруми: Дискусија во врска со скриптање, SA-MP мапи, Туторијали
Нема нови пораки GTА Модови

Тука ке најдете се во врска со модови за GTA San Andreas

24213
пораки
6004
Теми

Последна порака Scott Darwin
во [ барам мод ] - ...
на денес во 05:30:41 pm

Подфоруми: Туторијали за модови, Download на модови, Дискусија
Нема нови пораки Дизајн (Fan Art)

Тука може да изработувате слики во фотошоп да ставате туторијали и слично

Модератор: СТИВ

29280
пораки
3293
Теми

Последна порака ɢɪᴀɴɴɪ ʀɪᴠᴇʀᴏ
во Одг: [Галериј...
на денес во 05:07:43 pm

Подфоруми: Туторијали, Дизајнерски резултати, Дискусија,Прашања, Дизајнерски алатки
Канта
Нема нови пораки Канта

Сите застарени теми ке бидат тука

398
пораки
69
Теми

Последна порака Andrez.
во Одг: [Барање у...
на јуни 30, 2015, 11:30:34 pm

  • Нема нови пораки
  • Форум за пренасочување

Macedonia SA-MP - инфо центар

Статистика на форумот Статистика на форумот

1182820 Пораки во 117704 Теми 8490 Членови. Последен член: Lorenzo Reyes :']
Последна порака: "Одг: [HITMAN] Уби..." ( денес во 05:36:41 pm )
Погледајте ги најновите 100 пораки на форумот.

Присутни корисници Присутни корисници

107 гости, 119 членови

Активни членови во изминатите 15 минути:
Steve Red, Ɗση, Max_Watson., darkluxx, «✖ ILE ✖», Vane Stojanov, VINNY ✔, Big Bull, Jᴀssᴏɴ Cʀᴜɢᴇʀ' ツ, Mαrrco Reυѕ :], Dave, Jσƨερн Mαƨƨıпσ, Edwαrd Mαrĸѕoɴ, Мај нејм ис Џеф., Кинг Ејс, Razue Trakuzi, Richardo Dellici, Cᴀʀʟᴏ Fᴀʟᴄᴏɴᴇ™, Sanchez., Tσ∂σяσνѕкι Sєנк :], Jovce_Spasovski, Man NellsoN, Nicholas Yennaris :), Scott Darwin, Paul Brighi, Siptarce, ᴋʀsᴛᴇᴠsᴋɪ ᴠ.™, Cнrιѕтopнer Sмιтн', Jack Michaelson™, Jamie - Woon' :], ᴇᴄ ɴᴇɴɪ' :], ɢᴀʀᴄɪᴀ, ѕιмeoɴ jovαɴov, söℓdηer, »Rodriguez√√™, 𝒜𝓃𝑒 Aηє Mσηє 𝒜𝓃𝑒, Xixo, $Мike$, • Rodriqez •, Vitaly22, thiago guttierez', James Deep :] :], Andrej_Ade, ▀▄▀▄▀▄Anonymous▄▀▄▀▄▀, Stankovski':], Kenneth Hoffman, Persico Squitreri', Cᴊ Hᴜᴅsᴏɴ, ĸrayzιe вone, davy'johnes, Stefano Bonapte™, ♣ Vito Falcone' ] ♣, јанев, ✖Morreno✖™, #HeiseNberg1337, Santino_Genoveze, Gᴇᴏʀɢᴇ Wɪʟʟɪᴀᴍs, Vancheeee, deckmaster, ДУХ ДИЗАЈН, Gangsta#'], SANTIAGO., COMREY COHNEN, Charls_Western, Thomas Connor' :], ♥ ℓנυρ¢нє qυαятz ♥, Johnny.Deluca, ШмЕќЕр ! ™, the ripper, Марио Дејанов, ♛Trajcheski™♛√ :], C҉a҉l҉v҉i҉n҉ C҉a҉r҉r҉i҉s҉o҉n҉ :], #dragonslayer, Aleks_Darkovski, umberto capone', Aямσηє, Don_Spaseskiii, Mike Rodrigess, Cʜᴇʟsᴇᴀ ﹕﹚, мαх cαѕтello ヅ, old Santiago Rodriguez., Jᴀᴄᴋ Jᴀᴄᴋsᴏɴ, Rᴏssɪ' :], pmk, • RODRIGEZ •, Gerry_Gembird, Dᴏɴ Bᴏsᴋᴏsᴋɪ ﹕], Jσηу Nαchσ✔★, Ignowski :), (◣_◢)ℐɕℎ ℒ℩ℯɓℯ ɗ℩ɕℎ(◣_◢), Coki Bash, HAROLD BARNES, • Lui • Calilbere •, Leo Will, Mαяcн Ƒιяєηzσ, Paul Gassol., •♛wilson morreti♛•, Mιle' Koтevѕĸι, Criss Cloud, Cᴀʀʟɪᴛᴏ Bʀᴏᴏᴋs', Coler :], Рикардо Корлеоне, James Malbro, R.Schmitz, Jeffrey Johnson, Chead Weedn, slavce.ivanov, Jim Garcia, Неонацист !, Brian_Stokes, Stefan Barselona, На чичо кајмакамот, Dค౮ɿძ B૦ωɿ૯, Black Johnson :], #Elitni Odredi', Cezar Andvenc, Sᴛᴇᴠᴇ Jᴏʙs﹕ ], samirferizi, Ƈαηѕαѕ

Најмногу присутни корисници денес: 316. Најмногу присутни корисници: 474 (февруари 08, 2015, 05:33:21 pm)