октомври 17, 2017, 01:47:42 am

Најнови пораки

Страници: [1] 2 3 ... 10
1
Кршење на Roleplay / Одг: Mg (Jack_Ryans)
« Последна порака Ada_Wong на денес во 01:38:13 am »
Da mozi e Mg Ama ima pricina za Mg mozi nesto povazno na primer i itno ? mi se bagna igrata a bev vo red rp ne se gledav stoev pred nego a ne me gledase cc bravo rpercina
2
Такси / Одг: TАКСИ - Апликации (ОТВОРЕНИ)
« Последна порака Castilo на денес во 01:35:00 am »


Во овој борд можите да аплицирате за да станите дел од тaxi припадниците!


IC :
Име и Презиме: Diego Castilo
Возачка дозвола(/licenses):
Копија од лична карта(/stats):
Ваш телефонски број:
Дали имате предходно искуство:
Зошто сакате да работите во Такси:
Кратка биографија за вас(50 збора):
Место на Живеење:
Години:
Дата на раѓање:
Место на раѓање:
Дали имате факултет:
Дали имате основно образование:
Дали имате средно образование:
Зошто одбравте да работите како таксист:

ООC:
Левел(7+):
Прифаќаш 10 дена инвите:Напомена: Доколку пријавата не е цитирана ќе се смета за неважечка!
3
Музика / ♬♪ SAJFER - KOKAINA ♬♪
« Последна порака ★ MAX WILL ★ на денес во 01:27:47 am »Име на песнатa: Кoкаина.
Изведувач: Сајфер.
Линк од песната: https://www.youtube.com/watch?v=TQwQxY9DQPE
Нешто за песната (незадолжително):


Zovem Foxa, šema Maradona (Diego), Maradona odzvanja do Londona
Pusti mi Gucci Manea, u kući mi Gucci sijeva, u ruci mi čistak hejza
Pušim i zijevam pa se kurčim i mijenjam, stil fin k'o de la Pena
Al' belaj nemam, ja sam šema u šemama
Moja mala je bolja od vaših pa i kad je u treši i u tenama4
Игри / [Барам] Need For Speed Mos wanted.
« Последна порака Reynard Brooklyn на денес во 12:54:51 am »
Име на играта: Nedd For Sped Most wanted таа старата нејкам линк со вируси убав линк добар
Слика/Видео: нема потреба
Контакт:  ТЕМА.
6
Политика / Одг: ВМРО ДПМНЕ
« Последна порака Аритов на денес во 12:34:44 am »
Гаранција дека нема да иде у затвор ким јонг ун
глупаци исти се сите големи партии во македонија
7
Кршење на Roleplay / Mg (Jack_Ryans)
« Последна порака Denimerk_Carrdo на денес во 12:28:52 am »
Ваше име и презиме(латиница):Borjan_Gjorgiev
Име и презиме на играчот кој крши правило(латиница):Jack_Ryans
Доказ (слика/видео): http://prntscr.com/gy9vew
Причина:па си поминував покрај мд и он мгна
Датум /time(задолжително): http://prntscr.com/gy9vew
8
Име и Презиме на Админстратор: Frank Stevenson
Име и Презиме на казнет: Carlos Garcia
зашто е казнет играчот: ДМ
Докази(Слика/Видео): https://imgur.com/a/xMUEj
9
Кршење на Roleplay / [DM]Kenneth_Birdges
« Последна порака Lorenzo Capone на денес во 12:18:11 am »
Ваше име и презиме(латиница):Lorenzo_Capone
Име и презиме на играчот кој крши правило(латиница):Kenneth_Birdges
Доказ (слика/видео): https://imgur.com/lVcGa1Z
Причина:Dm + MG skin
Датум /time(задолжително): https://imgur.com/lVcGa1Z
10
Име и Презиме на Админстратор: Comrey Cohnen
Име и Презиме на казнет: Clifford Johnson
зашто е казнет играчот: dm
Докази(Слика/Видео): https://imgur.com/a/Gpecw
Страници: [1] 2 3 ... 10

АПЛИКАЦИИ

DW SAMP DW TeamSpeak3

НАДВОРЕШНИ ЛИНКОВИ

DW UCP DW Мапа

ВАЖНО

Прочитај пред да почнеш да играш Донирање

DOWNLOAD

Counter Strike 1.6 GTA:SA