1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
 2. Guest, доколку имаш забелешка во врска со новата тема на форум, коментирај овде.
  Dismiss Notice

Кршење правила на сервер

Доколку некој прекршува правила на сервер и имате докази против него пријавете го тука.

 1. Кршење правила

  Пријави играч кој прекршува правило на сервер.
  8,068
  20,430
  RSS
 2. Пцовки и навреди

  Пријави играч кој ве опцул или навредил на сервер.
  2,713
  5,998
  RSS
Sort By:
Title
Replies Views
Last Message ↓
 1. Jim William
  Replies:
  0
  Views:
  2
 2. Jake Paul
  Replies:
  1
  Views:
  19
 3. Luciano_Capricio
  Replies:
  4
  Views:
  58
 4. Sylvester Lewis
  Replies:
  2
  Views:
  24
 5. Luciano_Capricio
  Replies:
  1
  Views:
  25
 6. Evgen (Jordan_Pickford)
  Replies:
  1
  Views:
  24
 7. Luciano_Capricio
  Replies:
  1
  Views:
  23
 8. Jayden Martinez
  Replies:
  1
  Views:
  20
 9. AntonioG
  Replies:
  1
  Views:
  26
 10. AntonioG
  Replies:
  1
  Views:
  16
 11. Edward_Firenzo
  Replies:
  1
  Views:
  27
 12. Jim William
  Replies:
  1
  Views:
  15
 13. Jake Paul
  Replies:
  1
  Views:
  13
 14. Rikteezy
  Replies:
  3
  Views:
  30
 15. Jim William
  Replies:
  1
  Views:
  12
 16. <Connor_Mcgregor>
  Replies:
  1
  Views:
  13
 17. George Bonnano
  Replies:
  1
  Views:
  12
 18. menaced
  Replies:
  3
  Views:
  19
 19. menaced
  Replies:
  1
  Views:
  14
 20. Burazzer
  Replies:
  1
  Views:
  22

Thread Display Options

Loading...
 • За нас

  Прв македонски СА-МП сервер, креиран во 2009 година. Веќе 10 години успешно ја држиме лидерската позиција во Македонија. Нудиме одлична забава и незаборавни моменти. Станете и вие дел од големата DreamWorld заедница!
 • Следете нè на Facebook