1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Jack Bonaparte's Recent Activity

 1. Jack Bonaparte replied to the thread Дискусија за European Super League.

  Ако го напраат тоа нема да пушта да игра на свртско, европоска тогаш прогласи ги за умрено нив. Ќе изгуба и тие пари и на крај пак ќе...

  Apr 19, 2021 at 11:16 AM
 2. Jack Bonaparte liked Reshawn Willson's post in the thread Дискусија за European Super League.

  Ќе видиме што како ќе биде

  Apr 19, 2021 at 11:14 AM
 3. Jack Bonaparte liked МИЉО II's post in the thread Дискусија за European Super League.

  Тешко, тие играчи шо ќе играт у таа лига нема да играт за репрезентацијата. А и така ќе бидат се исти утакмици, првите утакмици ќе бидат...

  Apr 19, 2021 at 11:14 AM
 4. Jack Bonaparte liked Reshawn Willson's post in the thread Дискусија за European Super League.

  Ќе се перат пари на макс ама ајде нека е барем ке има што да се гледа

  Apr 19, 2021 at 11:14 AM
 5. Jack Bonaparte liked МИЉО II's post in the thread Дискусија за European Super League.

  Перална на пари.

  Apr 19, 2021 at 11:14 AM
 6. Jack Bonaparte liked Andrew Dida's post in the thread Потребни Девојки за RP и Мислење околу мој едит..

  Имам повеќе замерки, прво резолуцијата на сликите ти е секој пат различна, второ користиш скинови со висок квалитет (HD) и што се...

  Apr 19, 2021 at 4:54 AM
 7. Jack Bonaparte posted a new thread.

  Дискусија за European Super League

  ај малце да подискутираме за новава супер европска лига (European Super League). шо мислете за ова срањево дали ќе биди покорисно од...

  Forum: DreamWorld Café

  Apr 19, 2021 at 4:49 AM
 8. Jack Bonaparte posted a new thread.

  Miki Marash казнет од администратор Jessie Rodriguez

  Име и презиме на администратор: Jessie Rodriguez Име и презиме на казнет: Miki Marash Причина: /pomos. Доказ: http://prnt.sc/11nu7d5...

  Forum: Играчи казнети од администратор

  Apr 19, 2021 at 12:40 AM
 9. Jack Bonaparte posted a new thread.

  Fernando Anceloty казнет од администратор Isaac Ross

  Име и презиме на администратор: Isaac Ross Име и презиме на казнет: Fernando Anceloty Причина: OOC навреда. Доказ:...

  Forum: Играчи казнети од администратор

  Apr 17, 2021 at 4:50 PM
 10. Jack Bonaparte liked Amaya Akaori's post in the thread Сервер Предлог - Нафтено поле.

  ne mozzi

  Apr 17, 2021 at 2:39 PM
 11. Jack Bonaparte liked Connor Murphy's post in the thread Сервер Предлог - Нафтено поле.

  темава е од пред 1 година xd

  Apr 17, 2021 at 2:39 PM
 • За нас

  Прв македонски СА-МП сервер, креиран во 2009 година. Веќе 10 години успешно ја држиме лидерската позиција во Македонија. Нудиме одлична забава и незаборавни моменти. Станете и вие дел од големата DreamWorld заедница!
 • Следете нè на Facebook