1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
 2. Guest, доколку имаш забелешка во врска со новата тема на форум, коментирај овде.
  Dismiss Notice

Recent Activity

Activity stream for all registered members at DreamWorld Gaming.

 1. Matthew Thompson replied to the thread [Non RP] Joaquin Phoenix.

  Лидерот ти има доставено доказ. А wanted level добиваш на основа на пукањето, бидејќи неможе да те пукат тебе а ти да не умираш и да...

  Jul 14, 2020 at 8:54 AM
 2. Matthew Thompson replied to the thread Сервер Poplaka do Hitman Lider.

  Лидерот е опоменат за локацијата на ДМ, но ти си убиен со снајпер од далека локација. Цитат од лидерот за докази дека е РП убивство:...

  Jul 14, 2020 at 8:50 AM
 3. uniq posted a new thread.

  Cool kid

  Како да станете cool кога ке пораснете? На млади години поминав премногу време пикнат во фрижидер со целта кога ке пораснам да бидам...

  Forum: DreamWorld Café

  Jul 14, 2020 at 8:36 AM
 4. JacobRichardson posted a new thread.

  Hitman - Туторијал за едитирање

  [IMG] Туторијал за едитирање на фотографии!(КЛИК ТУКА) Командите за копирање на текстот, откако ќе го селектирате се: CTRL+C за...

  Forum: Hitman

  Jul 14, 2020 at 7:19 AM
 5. JacobRichardson posted a new thread.

  Hitman - Поплаки на членови

  [img] Ваш nickname: Nickname на играчот на кој што се жалите: Причина: Докази(фотографии и видео): НАПОМЕНА: Потполнете го формуларот...

  Forum: Hitman

  Jul 14, 2020 at 7:11 AM
 6. JacobRichardson posted a new thread.

  Hitman - Ваши теми

  [img] Ваш nickname во игра: Ранк: Линк до вашата тема:

  Forum: Hitman

  Jul 14, 2020 at 7:01 AM
 7. JacobRichardson posted a new thread.

  Hitman - Discord Server

  [img] Зошто е важно да се приклучите? -Таму ги испраќаме сите важни информации, се бара дозвола за објавување на фотографии во...

  Forum: Hitman

  Jul 14, 2020 at 6:59 AM
 8. JacobRichardson posted a new thread.

  Hitman - Пријава за /invite

  [IMG] Ваш nickname: Слика од /stats: Зошто сметате дека треба да добиете /invite(минимум 100 збора): Опишете како би симулирале(минимум...

  Forum: Hitman

  Jul 14, 2020 at 6:53 AM
 9. JacobRichardson posted a new thread.

  Hitman - Official Theme

  [img] ОФИЦИЈАЛНА ТЕМА - КЛИК ТУКА!

  Forum: Hitman

  Jul 14, 2020 at 6:50 AM
 10. Dida replied to the thread Photoshop MAJSTOR.

  dida zagina vo vojnata ne go barajte

  Jul 14, 2020 at 6:42 AM
 11. JacobRichardson replied to the thread H I T M A N - Official Theme.

  [img]

  Jul 14, 2020 at 6:35 AM
 12. JacobRichardson replied to the thread Jacob Richardson - H I T M A N.

  [img]

  Jul 14, 2020 at 6:34 AM
 13. Sebastian Rosenstein liked RISTOWZ's post in the thread e za via se potrudiv poise.

  https://soundcloud.com/6waksiav4tnv/ambient go poslusav bratot jezzy malce poraznovrsnost da ima ajde roustajteme kako mi se sranje bitovite

  Jul 14, 2020 at 6:03 AM
 14. lucas.watson replied to the thread karma exists bitchezz.

  Би ти предложил да идеш на дм сервер ако е толко интересно. Ама сепак не е до вас. Знам дека е интересно да се дмаш,иако нема поента ама...

  Jul 14, 2020 at 6:03 AM
 15. Sebastian Rosenstein replied to the thread Maceto Vs Sebastian.

  Хехе нема спавања:cool:

  Jul 14, 2020 at 6:01 AM
Loading...
 • За нас

  Прв македонски СА-МП сервер, креиран во 2009 година. Веќе 9 години успешно ја држиме лидерската позиција во Македонија. Нудиме одлична забава и незаборавни моменти. Станете и вие дел од големата DreamWorld заедница!