1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

DreamWorld 2016

Discussion in 'DreamWorld Café' started by viksa, Apr 8, 2021.

 1. viksa

  viksa Net rate, generate.

  Joined:
  May 17, 2018
  Messages:
  0
  Likes Received:
  6
  Има ли некој ОГ од златното време. Ми текна рандом на ДВ викам да поминам да видам што има.

  Simon Jones од времето тука.
   
 2. william.mcgredy

  william.mcgredy Server Helper
  Staff Member

  Joined:
  Jan 15, 2019
  Messages:
  427
  Likes Received:
  184
  има полно
   
 3. Anthony Thompson

  Anthony Thompson Active Member

  Joined:
  Apr 29, 2020
  Messages:
  155
  Likes Received:
  46
  Eden star igrac kazi aj momentalno
   
 4. william.mcgredy

  william.mcgredy Server Helper
  Staff Member

  Joined:
  Jan 15, 2019
  Messages:
  427
  Likes Received:
  184
  kiksata
   
  Eduardo Velasquez likes this.
 5. Anthony Thompson

  Anthony Thompson Active Member

  Joined:
  Apr 29, 2020
  Messages:
  155
  Likes Received:
  46
  Na prsti se brojat deka vikas ima polno
   
 6. william.mcgredy

  william.mcgredy Server Helper
  Staff Member

  Joined:
  Jan 15, 2019
  Messages:
  427
  Likes Received:
  184
  има ги по форумов, а иг послабо
   
 7. Ferger :}

  Ferger :} Member

  Joined:
  Nov 17, 2020
  Messages:
  32
  Likes Received:
  6
  Ne stavale na samp gluposti sve i svasta pred da kupat kola ig dali vredi ili ne zatoa se vakvi propadnati segasnite igraci
   
 8. Isaac_Ross

  Isaac_Ross Hello
  Staff Member

  Joined:
  Apr 22, 2018
  Messages:
  1,066
  Likes Received:
  173
  Ја ме.
   
 9. Дариус Хофман

  Joined:
  Apr 23, 2018
  Messages:
  434
  Likes Received:
  105
 10. jeremiah

  jeremiah da ne se falam ama ex. LSPD , TAXI lider

  Joined:
  Apr 23, 2018
  Messages:
  192
  Likes Received:
  7
  KAJ SI BE JAMES HARDEN TUKA E GSW FANOT DRUGAR TI MALCE NI PROPADNA TIMOT AMA JA SUM JEREMIAH MITCHELL AKA DARE OD VELES
   
 11. Latrelle Avery

  Latrelle Avery New Member

  Joined:
  Apr 7, 2021
  Messages:
  8
  Likes Received:
  7
 12. Raj4ino

  Raj4ino Member

  Joined:
  Jan 2, 2021
  Messages:
  91
  Likes Received:
  48
  Ima kur 2 3 anthony thompson isaac ross carl woozie i jacob richardson tie se drugi nema
   
  william.mcgredy likes this.
 13. Ivo Andonov

  Faction Leader

  Joined:
  Apr 23, 2018
  Messages:
  1,804
  Likes Received:
  311
  so jas na pato li sum najden ? :D
   
 14. Gustavo Ledezma

  Gustavo Ledezma Another one

  Joined:
  Sep 5, 2018
  Messages:
  65
  Likes Received:
  56
  Не се глупирај дечко има повеќе од старите
  Шлог,дариус хофман,слобо,russel chalmers и calvin uchicha(сеа и се сменети никовите)
   
  william.mcgredy likes this.
 15. Double-E

  Double-E New Member

  Joined:
  Apr 9, 2021
  Messages:
  8
  Likes Received:
  8
  Има многу.
  Јас сум од 2011/2 некаде до 2014та, активно играв 2016-7 и малце на почеток на 2020 можда не сум сиг.
  2013 со 630 улични банди
  2014 мислам = John Cena јакуза лидер.
  2014 мислам = Dimitar Wigsley балас лидер ако не се лажам коа складот беше врз тие гаражите голем објект
  2014 мислам = Del Potro арм лидер.
  2015 мислам = Dragan Petrovik такси рпавме.

  Кажете некои интересни случки ако памтите од порано да се потсетиме, пуста носталгија:D
   
  william.mcgredy likes this.
 16. Nikola Tesla

  Staff Member

  Joined:
  Apr 22, 2018
  Messages:
  507
  Likes Received:
  49
  хахах од 2010 при крајот или 2011 на почетоко почнав едно другарче од школо ми ја кажа играта и тоа..
  погоре коментарот... собираш од кај жито 2-3м и самп глупости све и свашта купувам Фортуне ама фулл да е :D :D
  Ник Баш за ѓурѓовден 2014 500 слота фулл седе народна сите 500 играчи околу него играт оро :D
  мрземе да ставам слики имам мн хахах
   
 17. Joseph Barbera

  Staff Member

  Joined:
  Apr 22, 2018
  Messages:
  873
  Likes Received:
  73
  Kako si Viksa? Zaedno RPavme ballas & GSF, Andrej e. Ako ti treba nesto baraj me.
   
 18. felan.s

  felan.s Active Member

  Joined:
  Mar 16, 2020
  Messages:
  70
  Likes Received:
  118
  Сум од март 2011, harley thorpe.
   
 19. attaviano.inziratto

  Faction Leader

  Joined:
  Apr 25, 2018
  Messages:
  97
  Likes Received:
  37
 20. sandokan

  sandokan Well-Known Member

  Joined:
  May 19, 2018
  Messages:
  699
  Likes Received:
  468
  има, позз од Thiago Izqiuerdo
   
 • За нас

  Прв македонски СА-МП сервер, креиран во 2009 година. Веќе 10 години успешно ја држиме лидерската позиција во Македонија. Нудиме одлична забава и незаборавни моменти. Станете и вие дел од големата DreamWorld заедница!
 • Следете нè на Facebook