1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

George Bonnano [MG]

Discussion in 'Кршење правила' started by Mentalist, Feb 23, 2021.

Thread Status:
Not open for further replies.
 1. Mentalist

  Mentalist Member

  Joined:
  May 2, 2020
  Messages:
  51
  Likes Received:
  8
  Ваш nickname: Simon Baker (за другар нема форум)
  Име и презиме на играч кој крши правило: George Bonnano
  Причина: MetaGaming
  Доказ (Задолжително): https://i.imgur.com/R1RCjtg.png
   
 2. George Bonnano

  Joined:
  Jun 24, 2018
  Messages:
  231
  Likes Received:
  20
  bratce kade gledas mg tuka?
  izgleda neznaete so e mg pa onaka stavate kolku da ne vi bide dosadno fala cao.
   
 3. Simon Clements

  Simon Clements Strassenbande
  Staff Member

  Joined:
  May 30, 2018
  Messages:
  1,467
  Likes Received:
  553
  MG е што он ти пишува на IC канал SMS а ти му враќаш на ПМ.
  Опомена за следен пат, не е за казна

  катанче
   
Thread Status:
Not open for further replies.
 • За нас

  Прв македонски СА-МП сервер, креиран во 2009 година. Веќе 10 години успешно ја држиме лидерската позиција во Македонија. Нудиме одлична забава и незаборавни моменти. Станете и вие дел од големата DreamWorld заедница!
 • Следете нè на Facebook