1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Harley_Dexter измамен од Crawford_Harold

Discussion in 'Измамени играчи' started by Harley_Dexter, Apr 8, 2021.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Harley_Dexter

Harley_Dexter New Member

Ваше Ime_Prezime: Harley_Dexter
    Негово Ime_Prezime: Crawford_Harold
    За каков имот се работи (куќа, авто и сл.): Турисмо фулл.
    Објаснување: Значи вака ја никад не сум праел преку итемс замена и он ми вика да ми нуди хамбургери 6.8м и после колата 500к да не му земело данок затоа толку ниска цена и ми рече да ставам форум доколку ме измами па еве ставам. ВЕ ЗАМОЛУВАМ да ми вратите 6.8м и да го казните пошо од такви играчи пропаѓа серверот. Стварно не знаев дека ќе ме измами и веќе на никој не давам така само со понуда ве молам многу време ги заработував тие 6.8м.
    Докази (слика/видео): https://imgur.com/a/mc1t8aP
    Датум кога се случила измамата: 08.04.2021

ПРЕФРЛИЛ СЕ ОД НЕГОВ АКАУНТ НИШТО НЕМА ПРОВЕРЕТЕ КОЈ МУ Е МУЛТИ ЗЕМЕТЕ МУ СЕ И БАН НА ДВАТА! ВИКА ВЛЕЗИ НА АКАУНТОТ ЗЕМИ СИ МИ ДАЕ ПАСВОРД И ВЛАГАМ НЕМА НИШО.

ID од имотот (/dl доколку е возило):

#1 Harley_Dexter, Apr 8, 2021
    Last edited: Apr 8, 2021
  2. Charlie Carfano

Server Support

Затворени се сите акаунти каде се префрлани парите по 999часа и ќе бидат одземени и играчот казнет. Парите дадени преку /items не се враќаат.

3. Harley_Dexter

Harley_Dexter New Member

Ама ја немав никаква полза од /итемс ни данок ни ништо он му било од корист, и ств не знаев дека не враќате 6.8м не се малце ве молам вратете ми ги барем 4 5м еве како казна да ми биде или пола од сумата нема да се повтори веќе. Ај ја да нудев со итемс па да имав корист ама не јасс, гледам пред пола месец или месец им е вратено на играчи ВЕ ЗАМОЛУВАМ НЕ ЗНАЕВ ДЕКА НЕ ВРАЌАТЕ, плус гм прашав ми рече форум средуваат не може он да следи али дека враќаат пари....

#3 Harley_Dexter, Apr 8, 2021
    Last edited: Apr 8, 2021
  4. Charlie Carfano

Server Support

Одземено е возилото.
    Катанец.

Thread Status:
Not open for further replies.
  • За нас

Прв македонски СА-МП сервер, креиран во 2009 година. Веќе 10 години успешно ја држиме лидерската позиција во Македонија. Нудиме одлична забава и незаборавни моменти. Станете и вие дел од големата DreamWorld заедница!
  • Следете нè на Facebook