1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
 2. Guest, доколку имаш забелешка во врска со новата тема на форум, коментирај овде.
  Dismiss Notice

Job Applications ( Metro School )

Discussion in 'Special Weapons and Tactics (SWAT)' started by James Aguirre, Nov 4, 2020.

 1. James Aguirre

  Faction Leader

  Joined:
  Apr 28, 2018
  Messages:
  6,577
  Likes Received:
  828
  [​IMG]

  Информациите кои ги поставувате во вашата апликација ќе бидат искористени како би да направила делатна проверка на Вашата позадина како и Вашето криминално досие, за позицијата Police Officer при Los Santos Police Department.  • Ваша должност е да ги потполните сите полиња кои се бараат.
  • Секое непополнето барање (освен она што е јасно дека нема потреба), се казнува со забрана за аплицирање на две недели и дисквалификација на вашата лична пријава.
  • Должни сте да поставите точни информации.
  • Забрането е било каков вид на плагијат, секој обид на плагијаризам се казнува со дисквалификација и забрана за аплицирање за работна позиција.

  ЛИЧНИ ПОДАТОЦИ


  A1. Име и презиме:
  A2. Години:
  A3. Државјанство:
  A4. Раса:
  A5. Место на живеење:
  А6. Адреса на живеење:
  A7. Е-mail адреса:
  A8. Контакт телефон: 0

  B1. Висина:
  B2. Тежина:
  B3. Боја на очи:
  B4. Боја на коса:


  ОСНОВНИ ИНФОРМАЦИИ

  А1. Дали успешно ја имате поминато полициската академија?:
  А2. Дали поседувате возачка дозвола (/licenses)?:
  А3. Дали поседувате дозвола за користење на оружје (/licenses)?:
  А4. Ваша лична карта (/stats): *скенирана лична карта*
  A5. Документ од поминат лекарски преглед (слика од рп со МД):

  B1. Дали некогаш сте биле приведени од страна на полицискиот оддел?:
  B2. Ако да, која е причината за истото:
  B3. Дали сте конзумирале или сте имале контакт со било каков вид на наркотици:
  B4. Ако да, наведете кога и за каков вид на наркотици станува збор:


  ОСНОВНИ ПРАШАЊА

  A1. Зошто мислите дека треба да станете член на Los Santos Police Department:
  A2. Што претставува полицискиот оддел за Лос Сантос за вас?:
  А3. Што се разликувате вие од другите апликанти, зашто баш вие?:

  A4. Напишете кратка биографија за вас:

  Потпис:
   
 2. Matej Petkovski

  Joined:
  Mar 16, 2020
  Messages:
  86
  Likes Received:
  15
  Информациите кои ги поставувате во вашата апликација ќе бидат искористени како би да направила делатна проверка на Вашата позадина како и Вашето криминално досие, за позицијата Police Officer при Los Santos Police Department.  • Ваша должност е да ги потполните сите полиња кои се бараат.
  • Секое непополнето барање (освен она што е јасно дека нема потреба), се казнува со забрана за аплицирање на две недели и дисквалификација на вашата лична пријава.
  • Должни сте да поставите точни информации.
  • Забрането е било каков вид на плагијат, секој обид на плагијаризам се казнува со дисквалификација и забрана за аплицирање за работна позиција.

  ЛИЧНИ ПОДАТОЦИ


  A1. Име и презиме: Матеј Петковски
  A2. Години: 28
  A3. Државјанство: Американско
  A4. Раса: Црнец,Машко
  A5. Место на живеење: San Fiero
  А6. Адреса на живеење: Мисионари Планина
  A7. Е-mail адреса: matejpetkovski23@gmail.com
  A8. Контакт телефон: 075-500-010

  B1. Висина: 1.80 цм
  B2. Тежина:100 килограми
  B3. Боја на очи: Сини
  B4. Боја на коса: Кафена


  ОСНОВНИ ИНФОРМАЦИИ

  А1. Дали успешно ја имате поминато полициската академија?: Да
  А2. Дали поседувате возачка дозвола (/licenses)?: Да
  А3. Дали поседувате дозвола за користење на оружје (/licenses)?: Да
  А4. Ваша лична карта (/stats): *скенирана лична карта* https://imgur.com/1FuOeOm
  A5. Документ од поминат лекарски преглед (слика од рп со МД): Nema md nikade nemozam da gi najdam od vcera baram MD za da izrpam ama gi nema posle ke izrpam ako e toa tolku vazno ili so nekoj od vas ))

  B1. Дали некогаш сте биле приведени од страна на полицискиот оддел?: Не
  B2. Ако да, која е причината за истото: Не сум бил
  B3. Дали сте конзумирале или сте имале контакт со било каков вид на наркотици: Не сум конзумирал , но порано кога бев во FBI поточно HRT единица тогаш само кога сум фаќал криминали и друго по нив сум наоѓал наркотици
  B4. Ако да, наведете кога и за каков вид на наркотици станува збор: Марихуана , Кокаин , Леан и друго.


  ОСНОВНИ ПРАШАЊА

  A1. Зошто мислите дека треба да станете член на Los Santos Police Department: Сакам да ја заштитам државата повеќе и сакам да му најдам крај на криминалот и друго.
  A2. Што претставува полицискиот оддел за Лос Сантос за вас?: Па како што наведов погоре оваа работа е опасна работа , некој може да настрада од ова а јас сум спремен да си го дадам животот за да спасам некој друг
  А3. Што се разликувате вие од другите апликанти, зашто баш вие?: Па јас работата си ја сваќам сериозно , не се зафркавам со никој и ништо.

  A4. Напишете кратка биографија за вас: Матеј Петковски е 24 годишен граѓанин на Los Santos,San Andreas.Во својот ген има голема доза на "полициска" крв бидејќи неговиот дедо и татко биле дел од Police Departmenot на Los Santos.Матеј ја наследува таа желба , но желен е за по ризична работа и аплицира на Metropolitan 114

  Потпис: M.P.W.
   
  #2 Matej Petkovski, Nov 20, 2020 at 10:43 PM
  Last edited: Nov 20, 2020 at 11:26 PM
 3. Bojann_Markovski

  Joined:
  Apr 17, 2020
  Messages:
  30
  Likes Received:
  1
   
  #3 Bojann_Markovski, Nov 22, 2020 at 10:57 PM
  Last edited: Nov 22, 2020 at 11:46 PM
 4. James Aguirre

  Faction Leader

  Joined:
  Apr 28, 2018
  Messages:
  6,577
  Likes Received:
  828

  Почитуван/а Matej Petkovski

  Сакаме да ви известиме дека вашата пријава е ОДБИЕНА поради

  1. Работење против МВР акции
  2. Отварање оган кон МВР припадници
  3. Прекршување на РП правила
  - http://dw-game.info/forum/index.php...i-kaznet-od-administrator-joyner-lucas.53968/
  -http://dw-game.info/forum/index.php?threads/matej_petkovski-kaznet-od-administrator-delmar_colins.53064/#post-264271
  - http://dw-game.info/forum/index.php...t-od-administrator-tepleraton-rastavez.52929/
  - http://dw-game.info/forum/index.php...t-od-administrator-tepleraton-rastavez.50317/
  - http://dw-game.info/forum/index.php...aznet-od-administrator-charlie-carfano.50346/
   
 5. James Aguirre

  Faction Leader

  Joined:
  Apr 28, 2018
  Messages:
  6,577
  Likes Received:
  828
  Почитуван/а Bojann Markovski

  Сакаме да ве известиме дека вашата пријава е ОДБИЕНА поради следново
  1. Недоволно внесен труд во наведените - B 1/2/3/4
  2. Недоволно внесен труд во - А 1/2/3
   
 6. Bojann_Markovski

  Joined:
  Apr 17, 2020
  Messages:
  30
  Likes Received:
  1
  ЛИЧНИ ПОДАТОЦИ
  A1. Име и презиме: Bojann_Markovski
  A2. Години: 21
  A3. Државјанство: Makedonsko
  A4. Раса: Belec
  A5. Место на живеење: Los Santos
  А6. Адреса на живеење: Jefferson
  A7. Е-mail адреса: bojann.markovski@gmail.com
  A8. Контакт телефон: 070927030

  B1. Висина: visok sum 190cm
  B2. Тежина: imam 80kg
  B3. Боја на очи: Imam crni oci
  B4. Боја на коса: imam kafeava kosa
  ОСНОВНИ ИНФОРМАЦИИ
  А1. Дали успешно ја имате поминато полициската академија?: https://i.imgur.com/h77OP47.png
  А2. Дали поседувате возачка дозвола (/licenses)?: https://i.imgur.com/A4jQzah.png
  А3. Дали поседувате дозвола за користење на оружје (/licenses)?: https://i.imgur.com/A4jQzah.png
  А4. Ваша лична карта (/stats): *скенирана лична карта* https://i.imgur.com/FMGPijz.png

  B1. Дали некогаш сте биле приведени од страна на полицискиот оддел?: Nesum bil za sega
  B2. Ако да, која е причината за истото:
  B3. Дали сте конзумирале или сте имале контакт со било каков вид на наркотици: Ne od toa podaleku
  B4. Ако да, наведете кога и за каков вид на наркотици станува збор:
  ОСНОВНИ ПРАШАЊА
  A1. Зошто мислите дека треба да станете член на Los Santos Police Department: Zatoa sto kje go cuvam gradot od kriminalcite i kje pravam sve shto mozam.
  A2. Што претставува полицискиот оддел за Лос Сантос за вас?: Nesto mnogu pomokjno od kriminalcite i mojot son e da stanam del od SWAT sekako ako e toa mozno
  А3. Што се разликувате вие од другите апликанти, зашто баш вие?: Zatoa sto kje se macam se sto e vo moja korist za gradot sekako deka i drugite kje davaat se od sebe no jas si kazuvam za mene
  A4. Напишете кратка биографија за вас: Fin covek pred se i mnogu dobar i poste sekako deka i kje se trudam da go zastitam gradot od kriminalcite sekako se sto e vo moja korist
   
 7. Adnan_Civilot

  Adnan_Civilot New Member

  Joined:
  Sep 2, 2020
  Messages:
  25
  Likes Received:
  1
   

  Attached Files:

 • За нас

  Прв македонски СА-МП сервер, креиран во 2009 година. Веќе 9 години успешно ја држиме лидерската позиција во Македонија. Нудиме одлична забава и незаборавни моменти. Станете и вие дел од големата DreamWorld заедница!