1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[LTA OLD]James Anquves

Discussion in 'Кршење правила' started by Џерсејче, Mar 3, 2021.

Thread Status:
Not open for further replies.
 1. Џерсејче

  Џерсејче Active Member

  Joined:
  Mar 21, 2020
  Messages:
  285
  Likes Received:
  45
  Ваш nickname: Jersey Ryan
  Име и презиме на играч кој крши правило: James Anquves
  Причина: ЛТА , влегува олд со армор со се , го дмаме и да не го дмниме оде АФК , точно се гледа на 0 хп како е избеган АФК , кажано е од хеад дека лта олд односно одење афк се казнува 8 саата.
  Доказ (Задолжително): https://imgur.com/a/vleWrwQ
   
 2. gregory.covington

  Staff Member

  Joined:
  Nov 29, 2020
  Messages:
  776
  Likes Received:
  328
  Играчот ќе биде казнет со +8 часа.

  Катанче.
   
Thread Status:
Not open for further replies.
 • За нас

  Прв македонски СА-МП сервер, креиран во 2009 година. Веќе 10 години успешно ја држиме лидерската позиција во Македонија. Нудиме одлична забава и незаборавни моменти. Станете и вие дел од големата DreamWorld заедница!
 • Следете нè на Facebook