1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[MOD] Jefferson Motel (OLD) interier

Discussion in 'Download на модови' started by Carl_Woozie, Feb 23, 2021.

 1. Carl_Woozie

  Carl_Woozie KIKSATA
  Staff Member

  Joined:
  May 15, 2018
  Messages:
  613
  Likes Received:
  295
 2. salvatore.costello

  salvatore.costello ex.Administrator

  Joined:
  Jun 11, 2018
  Messages:
  516
  Likes Received:
  149
  Top e bravoo Kiksa...
   
  Carl_Woozie likes this.
 3. lowley ѕтυcĸѕ

  lowley ѕтυcĸѕ Active Member

  Joined:
  May 19, 2018
  Messages:
  151
  Likes Received:
  221
  Да учиш Архитектура и воа да го видиш че ти се стемне пред очи. Хахаха не се стават тули а да не се покриени со фасада и тоа у внатрешен ѕид. Плус мотел е.
   
 4. shaban4e.tajkun4eto

  shaban4e.tajkun4eto Active Member

  Joined:
  Apr 29, 2020
  Messages:
  386
  Likes Received:
  77
  ovoa je hipsterski exposed brick style
   
 5. Carl_Woozie

  Carl_Woozie KIKSATA
  Staff Member

  Joined:
  May 15, 2018
  Messages:
  613
  Likes Received:
  295
  Не знам не сум архитект, модот е одамна сакав да го споделам со играчите и да напоменам модот не е мој
   
  Xander Corvus likes this.
 • За нас

  Прв македонски СА-МП сервер, креиран во 2009 година. Веќе 10 години успешно ја држиме лидерската позиција во Македонија. Нудиме одлична забава и незаборавни моменти. Станете и вие дел од големата DreamWorld заедница!
 • Следете нè на Facebook