1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Сервер Околу викањето брза помош у ОЛД

Discussion in 'Идеи и предлози' started by hajperaktiv, Jan 15, 2021.

?

Анкета

 1. Да

  18 vote(s)
  81.8%
 2. Не

  4 vote(s)
  18.2%
 1. hajperaktiv

  hajperaktiv Active Member

  Joined:
  Mar 17, 2020
  Messages:
  287
  Likes Received:
  32
  Nick на сервер:Massimiliano Allegri
  Објаснување:Секаде кај шо е DM зона како олд мотел и другите, автоматски кога некој ќе ги убие да ги препраќа у MD, пошто кога иде payday настанува хаос со повици, не кликаат умри, сите кликаат повикај и е ногу без врска.
   
 2. JosephPhoenix

  Staff Member

  Joined:
  Jul 27, 2020
  Messages:
  348
  Likes Received:
  251
  Единствен начин да се направи ова е во олд да се влегува со некоја команда. Пример како во /bzonavlez, да има /oldvlez. Лесно е, само треба да се напише 10 реда код.
   
 3. ʜᴇᴄᴛᴏʀ ɢᴀʀʀɪsᴏɴ

  Joined:
  Mar 26, 2020
  Messages:
  161
  Likes Received:
  66
   
 4. hajperaktiv

  hajperaktiv Active Member

  Joined:
  Mar 17, 2020
  Messages:
  287
  Likes Received:
  32
  Супер ете начин како да се среде, гласајте у анкета.
   
 5. $ʀɪᴄᴋ$

  $ʀɪᴄᴋ$ Member

  Joined:
  Nov 26, 2020
  Messages:
  133
  Likes Received:
  20
   
 6. $ef

  $ef Member

  Joined:
  Dec 8, 2020
  Messages:
  102
  Likes Received:
  20
  И што останев на 1hp пишев олдизлез нахилав се и па олдвлез?
   
 7. JosephPhoenix

  Staff Member

  Joined:
  Jul 27, 2020
  Messages:
  348
  Likes Received:
  251
  Може да се направи олдизлез само на врата, размисли малце па пиши.
   
 8. $ef

  $ef Member

  Joined:
  Dec 8, 2020
  Messages:
  102
  Likes Received:
  20
  тој е веќ друго
   
 9. SN1P3R

  SN1P3R New Member

  Joined:
  May 14, 2020
  Messages:
  16
  Likes Received:
  24
  Уште полесна работа да ви го избришат OLD
   
  Xander Corvus likes this.
 10. salvatore.costello

  salvatore.costello ex.Administrator

  Joined:
  Jun 11, 2018
  Messages:
  516
  Likes Received:
  149
  Abe da se napraj kako cmd /oldvlez 10 min rabota e toa, ako ne gi mrzi koa ke si /oldvlez da nemas mobilen i /items toa ke e top
   
 • За нас

  Прв македонски СА-МП сервер, креиран во 2009 година. Веќе 10 години успешно ја држиме лидерската позиција во Македонија. Нудиме одлична забава и незаборавни моменти. Станете и вие дел од големата DreamWorld заедница!
 • Следете нè на Facebook