1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
 2. Guest, доколку имаш забелешка во врска со новата тема на форум, коментирај овде.
  Dismiss Notice

[Помош] /blindfold, /unblindfold

Discussion in 'Помош' started by Basciano Ruggiero, Jun 29, 2020.

Thread Status:
Not open for further replies.
 1. Basciano Ruggiero

  Faction Leader

  Joined:
  Mar 22, 2020
  Messages:
  187
  Likes Received:
  56
  Име и презиме(на сервер):Basciano Ruggiero
  За што станува збор(во кратки црти):Слушнав дека имало нешто (не знам шо конкретно е тоа) за едитирање преку cs6 да не пишуваш цело време /blindfold, /unblindfold, имало нешто се ставало у GTA и со притискање на + на num lock се уклучува /blindfold а со притискање на - се исклучува, односно немам потреба да пишувам /unblindfold. Доколку некој има такво нешто (секако ако е легално на сервер) или е информиран дека постои, го замолувам да ми остави линк во коментар или преку приватна порака, благодарам.
  Детално објаснување(незадолжително):/
  Слика/видео(пожелно):/
   
 2. Frankie Conner !!!!

  Frankie Conner !!!! New Member

  Joined:
  Jun 28, 2020
  Messages:
  2
  Likes Received:
  3
  Blindfold by williams , e izbrisano pose klucenje na nc srw (ne reklamiram) ,izbrisano e inace ke ti pratev,toa se stava vo cleo.
   
 3. Basciano Ruggiero

  Faction Leader

  Joined:
  Mar 22, 2020
  Messages:
  187
  Likes Received:
  56
  не знам шо како било брат, слушнав дека имало, ако не ти е тешко да побараш или ако можеш да прашаш некој би ми помогнал многу
   
 4. Charlie Carfano

  Staff Member

  Joined:
  Mar 17, 2020
  Messages:
  962
  Likes Received:
  31
 5. Sebastian Rosenstein

  Staff Member

  Joined:
  Apr 24, 2018
  Messages:
  542
  Likes Received:
  31
  За ова ако мислиш еве ти -
  Друго нешто ако треба околу ps cs6 пиши пм.
  Blindfold.cs : https://www.upload.ee/files/8067513/B...
  Се става во cleo папка.

  Темата ќе остане отклучена некое време доколку нешто не е во ред .
   
 6. Basciano Ruggiero

  Faction Leader

  Joined:
  Mar 22, 2020
  Messages:
  187
  Likes Received:
  56
  Извини за reply, изгасени ти се приватни пораки. Не ми треба туторијал за едитирање туку имало нешто се става во ГТА папката и со притискање на + на num lock ти се прави екранот црн, односно нешто како BIND за да не пишуваш /blindfold, а со притискање на - num lock се гаси /unblindfold. Можеби неубаво сум објаснил.
   
 7. Frankie Conner !!!!

  Frankie Conner !!!! New Member

  Joined:
  Jun 28, 2020
  Messages:
  2
  Likes Received:
  3
  Eve ti pratil link samo staj go u cleo gotovo. I posle plus minus finish xD
   
 8. Sebastian Rosenstein

  Staff Member

  Joined:
  Apr 24, 2018
  Messages:
  542
  Likes Received:
  31
  Имаш линкот тоа е клео модот симни го и стави во гта папка
   
 9. Basciano Ruggiero

  Faction Leader

  Joined:
  Mar 22, 2020
  Messages:
  187
  Likes Received:
  56
  Ако можеш прати ми пм да не спамам во коментари, извинете уште еднаш за спамов. Да ми разјасниш ако можеш поима неам у врска со cleo.
   
 10. ✞ Tᴇᴘʟᴇʀᴀᴛᴏɴ Rᴀsᴛᴀᴠᴇᴢ ✞

  Staff Member

  Joined:
  Apr 28, 2018
  Messages:
  4,287
  Likes Received:
  216

  Еве ти , ти објаснив и на discord.

  Катанче.
   
  Basciano Ruggiero likes this.
Thread Status:
Not open for further replies.
 • За нас

  Прв македонски СА-МП сервер, креиран во 2009 година. Веќе 9 години успешно ја држиме лидерската позиција во Македонија. Нудиме одлична забава и незаборавни моменти. Станете и вие дел од големата DreamWorld заедница!