1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
 2. Guest, доколку имаш забелешка во врска со новата тема на форум, коментирај овде.
  Dismiss Notice

{Помош} Нешто за гта

Discussion in 'Помош' started by Mike Tyson, Nov 22, 2020 at 8:18 PM.

Thread Status:
Not open for further replies.
 1. Mike Tyson

  Mike Tyson Member

  Joined:
  Aug 7, 2018
  Messages:
  57
  Likes Received:
  6
  Име и презиме(на сервер):Мike_Tyson
  За што станува збор(во кратки црти):/
  Детално објаснување(незадолжително):Некој може да ми објасни како да ставам ваква гта?
  Слика/видео(пожелно):
   
 2. Andrew Dida

  Staff Member

  Joined:
  Feb 17, 2019
  Messages:
  540
  Likes Received:
  491
  Инсталирај чист фолдер на GTA San Andreas.

  Инсталирај Silent Asi Loader во папката на GTA San Andreas
  линк: https://www.gtagarage.com/mods/show.php?id=21709

  Инсталирај CLEO во папката на GTA San Andreas
  линк (симни ја верзијата за GTA SA): https://cleo.li/

  Инсталирај Mod Loader во папката на GTA San Andreas
  линк: https://www.gtagarage.com/mods/show.php?id=25377

  Најди ја папката modloader во Gta San Andreas, и направи си подфолдери во истата. Пример: Guns, Skins, Timecyc итн.
  Ставај модови во папката modloader.
  Како треба тоа да изгледа: https://prnt.sc/v4zsy8

  Ако пак не ти е јасно погледни туторијал на јутуб. Ја заклучувам темата.
   
Thread Status:
Not open for further replies.
 • За нас

  Прв македонски СА-МП сервер, креиран во 2009 година. Веќе 9 години успешно ја држиме лидерската позиција во Македонија. Нудиме одлична забава и незаборавни моменти. Станете и вие дел од големата DreamWorld заедница!