1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Сервер Предлог - Околу семки за марихуана.

Discussion in 'Идеи и предлози' started by Ezequiel Valladares, Jan 13, 2022.

Thread Status:
Not open for further replies.
 1. Ezequiel Valladares

  Joined:
  Jul 14, 2020
  Messages:
  69
  Likes Received:
  21
  Nick на сервер:Ezequiel Valladares
  Објаснување:Да се направи фабрика за преработување на семките,бидејќи лимитот за садење семки е 1000 семки мислам дека и , неможе да се насадат семки кога и да пробувам да насадам секад не ги покажува и неможеш да ги обереш има луѓе што имат по 100 илјади семки , и да ги насадат по 1000 ќе им треба 1 недела за тие 100 илјади семки,да се направи фарика каде што ги оставаш семките доаѓаш после 24 саати и ја зимаш марихуаната.например исто да е 5 семки 30 марихуана , 1000семки - 6к марихуана.
   
  #1 Ezequiel Valladares, Jan 13, 2022
  Last edited: Jan 14, 2022
 2. WEILINGGG

  WEILINGGG New Member

  Joined:
  Apr 14, 2021
  Messages:
  1
  Likes Received:
  0
  можи да
   
 3. Corpalla#

  Corpalla# New Member

  Joined:
  Jan 10, 2022
  Messages:
  15
  Likes Received:
  5
 4. M00NIE

  M00NIE Member

  Joined:
  Mar 21, 2021
  Messages:
  12
  Likes Received:
  33
  Ubavo bi bilo, no nema poenta i nevozmozno e, zaradi toa so site ke imaat pari i ke se bogati pa nema da e interesno.
   
  Trevor Thegrudge likes this.
 5. Ezequiel Valladares

  Joined:
  Jul 14, 2020
  Messages:
  69
  Likes Received:
  21
  Како и дае веќе сите имаат по 100м , или да се зголеми бројот на садење пошто мислам дека е по 800 например да нема лимит или 10.000 да можат највише да се садат.
   
 6. Филип Турбо

  Филип Турбо OPEL POWER!

  Joined:
  Apr 22, 2018
  Messages:
  1,469
  Likes Received:
  429
  Limit e 1000 semki , da se napravi 5000 dovolno e
   
  ◤Boni͢͢͢†o◢ likes this.
 7. Masters_Viktor

  Masters_Viktor Active Member

  Joined:
  Apr 29, 2018
  Messages:
  237
  Likes Received:
  195
  Некако не ти оди математикава ако 5 семки даваат 30 марихуана 100 семки даваат 600 а не 3000. Иначе интересна идеа.
   
 8. Ezequiel Valladares

  Joined:
  Jul 14, 2020
  Messages:
  69
  Likes Received:
  21
  Утка напрајв сакав да пишам 1000 семки - 6к марихуана
   
 9. Johny Bonucci

  Johny Bonucci Well-Known Member

  Joined:
  May 4, 2020
  Messages:
  1,626
  Likes Received:
  284
  Da se zgolemi limit bi bilo dobro posto sega max na koreni e 200 i toa e malku skoru sekoj sadi na server pa nemoze da ceka da se oslobode limit
   
 10. Zach Morello

  Staff Member

  Joined:
  Mar 16, 2020
  Messages:
  513
  Likes Received:
  406
  Наместо да дајте идеа за нешто поголемо РП, мозоко само за пари и дм ви трча..
   
 11. Vin Diiasel

  Vin Diiasel Member

  Joined:
  Mar 15, 2020
  Messages:
  40
  Likes Received:
  7
  slusajte bacina da vi kazam ja nesto ako sakate da sadite semki ako nemoze pojse od 1000 dajte na drugarii neka vi sadat znaete to kako ide diler dizel
   
 12. Johny Bonucci

  Johny Bonucci Well-Known Member

  Joined:
  May 4, 2020
  Messages:
  1,626
  Likes Received:
  284
  Pa i ti sades seme zaso sades togaj
   
 13. Zach Morello

  Staff Member

  Joined:
  Mar 16, 2020
  Messages:
  513
  Likes Received:
  406
  Колку си сигурна дека јас садам семе? Сум садел дур бев цивил и се замарав за имот :D
   
 14. рејдиохед

  рејдиохед New Member

  Joined:
  Jan 14, 2022
  Messages:
  4
  Likes Received:
  1
  јак коментар
   
 15. Johny Bonucci

  Johny Bonucci Well-Known Member

  Joined:
  May 4, 2020
  Messages:
  1,626
  Likes Received:
  284
  Vo 7 sabajle sades nema so da diskutirame
   
 16. Ezequiel Valladares

  Joined:
  Jul 14, 2020
  Messages:
  69
  Likes Received:
  21
  прсо си
   
 17. Ezequiel Valladares

  Joined:
  Jul 14, 2020
  Messages:
  69
  Likes Received:
  21
  Ти само коментираш па дај ти некоја идеја за РП ја нереков за пари , ќе сака некоја банда / мафија да насади марихуана ќе неможе бидејки лимитот е 900 како што знам.
   
 18. Zach Morello

  Staff Member

  Joined:
  Mar 16, 2020
  Messages:
  513
  Likes Received:
  406
  ХАХАХАХА легенда, дај доказ
   
 19. Masters_Viktor

  Masters_Viktor Active Member

  Joined:
  Apr 29, 2018
  Messages:
  237
  Likes Received:
  195
  Поарно е мислам да не се оставаат семките туку да се препродаваат на пример од рајдер зимате не знам 10 семки за 300 долари а ваму да ги продавате за 400 нешто во тој стил. И да има лимит на пример во саатот да може да се продадат од цел сервер 10000 семки повеќе следен payday.
   
 20. Johny Bonucci

  Johny Bonucci Well-Known Member

  Joined:
  May 4, 2020
  Messages:
  1,626
  Likes Received:
  284
  Pa i dokaz baras ako stavam dokaz ke treba down da si da ne kazuvam ovde ke ti pisham pm
   
Thread Status:
Not open for further replies.
 • За нас

  Прв македонски СА-МП сервер, креиран во 2009 година. Веќе 10 години успешно ја држиме лидерската позиција во Македонија. Нудиме одлична забава и незаборавни моменти. Станете и вие дел од големата DreamWorld заедница!
 • Следете нè на Facebook