1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
 2. Guest, доколку имаш забелешка во врска со новата тема на форум, коментирај овде.
  Dismiss Notice

Сервер Предлог [сервер]

Discussion in 'Идеи и предлози' started by •Македонец до гроб•, Jun 30, 2020.

 1. •Македонец до гроб•

  Joined:
  Mar 16, 2020
  Messages:
  528
  Likes Received:
  132
  Nick на сервер: Jamie Walker
  Објаснување:
  Моментално на сервер се "rpa" како да си во Лос Анџелес, се исто, а важно дефиниција и објаснување за за поимот RolePlay значи симулација на реалниот живот, епа значи дека ние не симулираме реален живот, ние не сме американци, и не сите играчи на сервер знаат како се рпа офицер, ама 100посто знаат како е да се биде полицаец.
  Предлагам најпрвин да се вика државата Република Македонија, Лос Сантос да биде главниот град, Скопје, Лас Вентурас Охрид, Сан Фиеро да биде Велес
  Полициските станици да бидат пример.СВР Велес
  Чинови, Началник, Заменик началник, Командир, Инспектор, Акадмик и така натаму
  Државна болница да биде Адора
  Пожарна да има
  Наместо банди мафии нека има 2 - 3 политички партии да се борат за премиери и претседатели, секоја од гие партии да има тајна мафија, за дрога или оружје.
  Да се тргне воа Хитман не треба како организација.
  Дилиморе да се вика Јасеново
  Некои други села крстете ги некој наши имиња.
  СВАТ напрајте Армија на Република Македонија.
  Акнете СДС на Македонија, Внатрешна Револуционерна организација на Македонија, Интегра, смислете нешто интересно да биде
  ФБИ тргнете го аеродромот Александар Велики, Демир Хисар нека си остане
  Централен нека се вика Државен затвор ма Македонија
  Судот нека се уклучуе малце во функција.
  Со воа commander vice cimmander учкуруш бучкуруш о биџуко рп нема да има во наредните 190 години.
  Ја ли треба да ве учам бе колеги  Темата да биде прегледана од Support Adminustrator/s и да биде пренесена на Head за можна реализација !
  @Gerrito Malchiny
  @Aniello Dellacroce
  @Alphonse_Gabriel
  @Jarrett Livingston
   
  ǝɔᴉɹԀ uɥoſ likes this.
 2. lucas.watson

  Faction Leader

  Joined:
  Apr 22, 2018
  Messages:
  778
  Likes Received:
  727
 3. ǝɔᴉɹԀ uɥoſ

  ǝɔᴉɹԀ uɥoſ Active Member

  Joined:
  Mar 15, 2020
  Messages:
  164
  Likes Received:
  96
  I ja ushte ne znam oti se rpa amerikansi.. so nekoi kodovi pa officer commander.. I ja mislam deka e pointeresno da se rpa Makedonija..
   
 4. •Македонец до гроб•

  Joined:
  Mar 16, 2020
  Messages:
  528
  Likes Received:
  132
  100 илјади пати е по добро и по интересно.
   
  ǝɔᴉɹԀ uɥoſ likes this.
 5. Jackson Michaelson

  Faction Leader

  Joined:
  Apr 24, 2018
  Messages:
  300
  Likes Received:
  55
  Ај без вакви фикс идеи ке те молам хахахахах пола сервер америка едвај рпа не па македонија
   
 6. •Македонец до гроб•

  Joined:
  Mar 16, 2020
  Messages:
  528
  Likes Received:
  132
  Прочитај па коменирај.
   
 7. quannelowens

  quannelowens Active Member

  Joined:
  Mar 23, 2020
  Messages:
  687
  Likes Received:
  220
  има таков сервер, со никови се на пример
  Goce Delcev
  Pitu guli
  Катастрофа
   
 8. Rog_Okid

  Rog_Okid Member

  Joined:
  Apr 22, 2020
  Messages:
  91
  Likes Received:
  62
  Abe ele otvorija toe makedonskio server so skopje tava onova I gledas 0/100 igraca :D;)
   
  #8 Rog_Okid, Jun 30, 2020
  Last edited: Jul 6, 2020
 9. !Andrej!_!Leveski!

  !Andrej!_!Leveski! Active Member

  Joined:
  Mar 29, 2020
  Messages:
  250
  Likes Received:
  60
  More klajte samo kicevo ig i ke videte kako ke se razviva rp. :D
   
 10. •Македонец до гроб•

  Joined:
  Mar 16, 2020
  Messages:
  528
  Likes Received:
  132
  Остај ти друг сервер.
   
 11. •Македонец до гроб•

  Joined:
  Mar 16, 2020
  Messages:
  528
  Likes Received:
  132
  Скопје не се пишува Скопије
  Тава немам, тенџере ако ти заврши работа пиши ДЕ ЕМ на инстаграм dkirovv
   
 12. •Македонец до гроб•

  Joined:
  Mar 16, 2020
  Messages:
  528
  Likes Received:
  132
  Sviripicino и глеаш после 24/7 1000/1000 неможе да влезеш ингејм
   
 13. ThinBlueLine

  ThinBlueLine MVR SIMULATOR

  Joined:
  Jun 4, 2018
  Messages:
  35
  Likes Received:
  22
  ako e taka serverov ne bi se vikal DreamWorld tuku Republika Serverna Makedonija
   
 14. •Македонец до гроб•

  Joined:
  Mar 16, 2020
  Messages:
  528
  Likes Received:
  132
  Многу си паметен ти, свака част.
  Само едно не ми е јасно, шо поврзаноста помеѓу името на серверот и ролеплејто НА серверот?
   
 15. Jackson Michaelson

  Faction Leader

  Joined:
  Apr 24, 2018
  Messages:
  300
  Likes Received:
  55
  so se navreduvas ne sam ja kriv so stavas glupi idei
   
  quannelowens likes this.
 16. •Македонец до гроб•

  Joined:
  Mar 16, 2020
  Messages:
  528
  Likes Received:
  132
  И ти си глуп, па те чуваат дома.
   
 17. Jackson Michaelson

  Faction Leader

  Joined:
  Apr 24, 2018
  Messages:
  300
  Likes Received:
  55
  Salty macedonians be like, и да, не сум куче како тебе, не ме чува никој.
   
 18. •Македонец до гроб•

  Joined:
  Mar 16, 2020
  Messages:
  528
  Likes Received:
  132
  АХ АХ ХА ХА
  чутачу.
   
 19. Jackson Michaelson

  Faction Leader

  Joined:
  Apr 24, 2018
  Messages:
  300
  Likes Received:
  55
  Ја мислам најдобро ке ти биде тоа да го напраиш.
   
 20. Matthew Thompson

  Leader Manager

  Joined:
  Mar 15, 2020
  Messages:
  766
  Likes Received:
  344
  Е уште тва не бех го видел и прочитал..
   
 • За нас

  Прв македонски СА-МП сервер, креиран во 2009 година. Веќе 9 години успешно ја држиме лидерската позиција во Македонија. Нудиме одлична забава и незаборавни моменти. Станете и вие дел од големата DreamWorld заедница!