1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Форум Предлог за /cuff

Discussion in 'Идеи и предлози' started by Barney Richardson, Apr 10, 2021.

 1. Barney Richardson

  Staff Member

  Joined:
  Dec 2, 2018
  Messages:
  85
  Likes Received:
  23
  Nick на сервер: Barney Richardson
  Објаснување: Краток и јасен предлог, сите мвр лица да неможат да ставаат /cuff или тазер на играч додека е афк.. Бидејки има премногу играчи инвајт пд,фби,сват итн што одат инвајт само за тоа да го прават од забава, или за гун и да пукаат по играчи.. пола од играчите во дх се поради такви причини.
   
 2. Barney Richardson

  Staff Member

  Joined:
  Dec 2, 2018
  Messages:
  85
  Likes Received:
  23
  по грешка е форум префиксот.
   
 3. Armando Carmelo

  Armando Carmelo Active Member

  Joined:
  Mar 19, 2020
  Messages:
  377
  Likes Received:
  164
  Da da treba da se prevzeme nesto u vrsku ss toj.
   
 4. 《ThomasTurner》

  Joined:
  Apr 20, 2020
  Messages:
  68
  Likes Received:
  28
  Brat vistina nesto treba da se prevzemi. Ko bev SWAT onaka setav on duty kaj narodna parking i ko gledam site sto bea afk tamu site imaa lisici na racete. Isto taka i ko bev PD gledav kako pola od igracite kaj star civil imaa lisici...I ne samo koga bev SWAT i PD tuku i mnogu drugi pati gleav kako ima /cuff-nati igraci...
   
  Armando Carmelo likes this.
 5. 《ThomasTurner》

  Joined:
  Apr 20, 2020
  Messages:
  68
  Likes Received:
  28
  Se soglasuvam so Barney i Armando.
   
  Armando Carmelo likes this.
 6. king for you

  king for you Active Member

  Joined:
  Sep 16, 2020
  Messages:
  51
  Likes Received:
  112
  Да ама, ќе се злоупотребува. Оти гледај, замисли те брка полиција и едно време те фата и таман пред тазер ти акна ти одиш афк и ништо не ти можа, освен да викнат админ па да те стават а ретко се случуваат такви случаеви.. Гледај на ова како што е ко ќе те брка полиција таман пред /cuff, /q и чекаш 10-15минутки и rejoin.
   
  ✞ CarlosRanieri ✞ likes this.
 7. jamie walker.

  jamie walker. Active Member

  Joined:
  Mar 16, 2020
  Messages:
  623
  Likes Received:
  223
 8. Anthony Thompson

  Anthony Thompson Active Member

  Joined:
  Apr 29, 2020
  Messages:
  187
  Likes Received:
  116
  Uste se zamarate so idei i predlozi ne vi e lesno
   
 9. todd rowland

  Leader Manager

  Joined:
  Feb 9, 2019
  Messages:
  1,138
  Likes Received:
  388
  12 саати призон
   
  king for you likes this.
 10. king for you

  king for you Active Member

  Joined:
  Sep 16, 2020
  Messages:
  51
  Likes Received:
  112
  Да ама, повеќето на играчи се за fun што не сум јас ич против нив, ама они одат во ПД, ГСФ оти од секогаш биле добри организации и така си играат и незнаат да користат форум, и секогаш е така. Например влезеш на нов сервер и си играш за fun и не користиш форум, после сакаш да ти биде поинтересно и почнуваш да рпаш/помагаш итд. користејќи форум, а сега повеќето играчи играат и му се смачува и не стасуваат до левелот на користење на форум.
   
 11. Richardson_Roddy

  Joined:
  Mar 15, 2021
  Messages:
  31
  Likes Received:
  9
  Не другар,ја афк тој да ми става /cuff..?? Па може и ке ми земе семе,марихуана,матс итн итн да не набројувам плус играчи ке ги снема така како сто се качиа 100 играчи ке се вратат на 0 pozz..
   
 12. Ivo Andonov

  Ivo Andonov Well-Known Member

  Joined:
  Apr 23, 2018
  Messages:
  1,837
  Likes Received:
  367
  Perma ban perma ban them all
   
 13. Carl_Woozie

  Carl_Woozie Well-Known Member

  Joined:
  May 15, 2018
  Messages:
  817
  Likes Received:
  454
  brisenje od makedonija samo
   
 • За нас

  Прв македонски СА-МП сервер, креиран во 2009 година. Веќе 10 години успешно ја држиме лидерската позиција во Македонија. Нудиме одлична забава и незаборавни моменти. Станете и вие дел од големата DreamWorld заедница!
 • Следете нè на Facebook