1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Roadmans

Discussion in 'RolePlay Дискусија' started by Tyrese Cutterfield, Apr 8, 2021.

Thread Status:
Not open for further replies.
 1. Tyrese Cutterfield

  Tyrese Cutterfield Wannabe King of Los Santos
  Faction Leader

  Joined:
  Apr 23, 2018
  Messages:
  75
  Likes Received:
  20
  Имав една замисла у мозокот за roadmans британци од лондон го знаете трендот или животот у британија сега,на тоа мислам да снемиме малце цел живот afro-americans..Што мислите ?
   
  stanley stacks likes this.
 2. Gaspar Terrasas

  Staff Member

  Joined:
  Aug 5, 2018
  Messages:
  176
  Likes Received:
  209
  Да почниме од самата дефиниција за roadman.
  Некојси таму, поточно млад човек шо поминува ногу време на улиците, предизвикува штети, користе или продава дрога.
  Roadmen е последица на UK slang-от и малце е нереалистично да се донесе тоа у Америка нели...
  Да, може да рпаш дека го пратиш нивниот тренд или слично ама мислам дека ќе ти биде само трошење на време. Поарно да е нешто поедноставно или слично не знам. Едноставно нема разлика, се си е исто само шо они се нарекуват "roadmen", а у Америка уште нема таков назив за таквите шо дремат исто по улиците.
  Воа е само мое мислење ипак може да рпаш шо сакаш.
   
  #2 Gaspar Terrasas, Apr 8, 2021
  Last edited: Apr 8, 2021
 3. Alexander Zemansky

  Alexander Zemansky Retired Administrator
  Faction Leader

  Joined:
  Apr 23, 2018
  Messages:
  269
  Likes Received:
  38
  Ubavo kaza Gaspar nemoes toj trend da bide vo SAD bidejki tie se african-british i druga e kulturata tamu nego vo SAD.A i oni kako so znam na motorcinja sve se i so nozevi , nema nikoj da ti rpa ako mu otides so noz ili skalper da go izbodes ili u lice da go preseces.Nema smisla roadmen da se rpa , isto ko da zeam navivacka grupa da rpam .. ne e tolku zastapena vo SAD taa kultura skoro ic.

  Ako sakas rpaj go ama motor da kupis na serverov e nad 3-4m taka da dzabe
   
 4. Andrew Dida

  Leader Manager

  Joined:
  Feb 17, 2019
  Messages:
  1,349
  Likes Received:
  785
  Објаснето е од двата корисници погоре, а и Лидер си на ПД.

  Заклучена тема.
   
Thread Status:
Not open for further replies.
 • За нас

  Прв македонски СА-МП сервер, креиран во 2009 година. Веќе 10 години успешно ја држиме лидерската позиција во Македонија. Нудиме одлична забава и незаборавни моменти. Станете и вие дел од големата DreamWorld заедница!
 • Следете нè на Facebook