1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Сервер /Serverchatofff

Discussion in 'Идеи и предлози' started by Sindacco!, Apr 6, 2021.

 1. Sindacco!

  Sindacco! Member

  Joined:
  Jul 29, 2018
  Messages:
  37
  Likes Received:
  16
  Nick на сервер: John Sindacco
  Објаснување: Да се додадат уште опции на /serverchatoff.. многу смета у рп и у сликање додека рпаме.
  Како што можев да приметам до сега админи кога идат on/off, таксисти, квизови и други глупости тоа се да може да се угаси и да се гледа само тоа што се рпа у моментот и /b кога некој пишува. Може исто така и тоа што се пишува на /ao или така нешто да се гледа, ништо повеќе. Ке биде многу користо ова!
   
 2. Armando Carmelo

  Armando Carmelo Active Member

  Joined:
  Mar 19, 2020
  Messages:
  346
  Likes Received:
  113
  Kako prvo nervozno e toj edno ekstra F u naslov.. Ja do sg ne sam imaja nesto problem ss toj, potacno ne mi smeta edino K7 News ali za toj ima opcija.A za slikanje za rp ne sam imaja problem samo slikam chat posle F7 pa slikam i addnuju chat preko LSRP+ ( Programa za edit )..
   
  LiamEvans likes this.
 3. acqwon.ellison

  Joined:
  Mar 26, 2021
  Messages:
  29
  Likes Received:
  32
  ama LsRp pokje mie kako za pocetnici + so ps6 pokje ke te zabelezat 10ki a i po jako lici iskreno, se slozvam so John treba barem toa koa admini/gm odat on/off da ne izlegva vo chat da mozi dase napraj, oti nie so editirame so ps6 gubime vreme na to da secime pa edno drugo.
   
  Sindacco! likes this.
 4. Armando Carmelo

  Armando Carmelo Active Member

  Joined:
  Mar 19, 2020
  Messages:
  346
  Likes Received:
  113
  Meh, ako rpash rpaj si za tebe i na nacin koj ti e po lsan za edit ja kaza od moju stranu kako e.. i deka nema potrebu ali gledash ima nekoi kako tebe sto imav potrebu i misliv deka treba da se dodade.
   
  acqwon.ellison likes this.
 5. Carl_Woozie

  Carl_Woozie Server Administrator
  Staff Member

  Joined:
  May 15, 2018
  Messages:
  749
  Likes Received:
  407
  /ао нека стои(поради респавн на авта и слично) но /о /фаре /он /офф /гов да се тргнат и сите останати кои сметаат. @Milan
   
 6. Sindacco!

  Sindacco! Member

  Joined:
  Jul 29, 2018
  Messages:
  37
  Likes Received:
  16
  Се согласувам!
   
 7. 《ThomasTurner》

  Joined:
  Apr 20, 2020
  Messages:
  64
  Likes Received:
  14
  Mozi be, zosto ne????????!!!!!!?!?!?!?!?
   
 • За нас

  Прв македонски СА-МП сервер, креиран во 2009 година. Веќе 10 години успешно ја држиме лидерската позиција во Македонија. Нудиме одлична забава и незаборавни моменти. Станете и вие дел од големата DreamWorld заедница!
 • Следете нè на Facebook