1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Здраво.

Discussion in 'RolePlay Дискусија' started by Colemann, Oct 14, 2021.

 1. Colemann

  Colemann New Member

  Joined:
  Dec 7, 2020
  Messages:
  2
  Likes Received:
  1
  Здраво,
  Немам играно од минатото зимо, ЛСПД имаше јака екипа тогаш, Peter Colemann кој се сеќава.
  Од тогаш немав играно ама заедницата на која бев активен веќе не постои а и зимо дојде па викам
  кога нема што да се прави зошто да не, но акаунтот ми е избришан дали има некој добар човек што
  има 4+ левел акаунт да ми даде да подиграм? Фала однапред.

  И има ли некој од старите играчи, што има на серверов? Глеам по форум никој не глеам од екипата
  на дискорд што беше тогаш заебанции и триста глупости јако време беше денот ко 20 минути:D
  Го затворија LS:RP заради недоволно ресурси (донации) и сите отидоа на GTA 5 ама мене
  едноставно не ме исполнува GTA 5 и не ми е интересна како SAMP физиката на играта не е таа
  таа за RP сервер можеби ДМ нешто брканици на GTA 5 ама не верувам дека РП ќе продолжам ни
  кога ќе го отворат таму... Вие што прајте како сте кој уште игра а кој користи форум само?
   
 2. UnknownS

  UnknownS New Member

  Joined:
  Nov 16, 2020
  Messages:
  26
  Likes Received:
  19
  Pisi pm jas ke ti dam akaunt
   
 3. king for you

  king for you Active Member

  Joined:
  Sep 16, 2020
  Messages:
  51
  Likes Received:
  112

  Баѓи од играчите користа само форум, ингаме нема многу играчи шо значи нема ни рп.. Единствени што рпат се лидерите и релативно некој од стафф тим ако сака да му се придружи да придонеси во слободно време на орг.. моја препорака ти е да не играш
   
 4. Colemann

  Colemann New Member

  Joined:
  Dec 7, 2020
  Messages:
  2
  Likes Received:
  1
  Видов.. Пишете ми ако има некоја интересна ОРГ што е на дискорд да седат или да имаш што да правиш ингејм вака да бладам сам не ми се седи лол си пукам.
   
 5. Zach Morello

  Faction Leader

  Joined:
  Mar 16, 2020
  Messages:
  382
  Likes Received:
  345
  Повели SWAT. Другото е јасно, дискорд полека почнуваме да се збираме со членови:D
   
 6. UnknownS

  UnknownS New Member

  Joined:
  Nov 16, 2020
  Messages:
  26
  Likes Received:
  19
  Swat puka rp kazi mu koj od koj pogolem rper e
   
 7. Zach Morello

  Faction Leader

  Joined:
  Mar 16, 2020
  Messages:
  382
  Likes Received:
  345
  Odi ig trebaat taksisti
   
 8. Ivo Andonov

  Ivo Andonov Well-Known Member

  Joined:
  Apr 23, 2018
  Messages:
  1,837
  Likes Received:
  367
 9. brandon_aguiles

  brandon_aguiles Well-Known Member

  Joined:
  Aug 1, 2020
  Messages:
  421
  Likes Received:
  474
  Yakuza, FBI, SWAT i od bandite nesto imas dobro RP mozis negde da se vklucis i da pomognis ako sakas i imas zelba. Ja sum LSPD lider momentalno isto taka ima dosta aktivni clenovi no so nekoj mali greski ne mozam da koristam diskord ovaj period oti diskord koa koristis podrugo e se znaj gledam kolku mozam ig da gi koregiram tie greski i taka. Tvoe da si odlucis kaj sakas da pomognis.
   
  todd rowland likes this.
 10. Delmar Collins

  Delmar Collins Well-Known Member

  Joined:
  May 19, 2018
  Messages:
  722
  Likes Received:
  533
  dur e brandon lider nema leb
   
  brandon_aguiles likes this.
 11. Andrej Leveski

  Andrej Leveski Well-Known Member

  Joined:
  Mar 29, 2020
  Messages:
  387
  Likes Received:
  313
  Moze da bidam policajc i da imam pendrak?
   
 12. Carter

  Carter Member

  Joined:
  May 28, 2018
  Messages:
  289
  Likes Received:
  0
 13. Embankment

  Embankment Active Member

  Joined:
  Apr 24, 2018
  Messages:
  361
  Likes Received:
  167
  кој си ти од LS:RP братко јави се
   
 14. Johnny Cage

  Johnny Cage Member

  Joined:
  May 7, 2018
  Messages:
  15
  Likes Received:
  29
  So moze da ima na DWRPG lud @Milan i @Makedonce invalidite uste owneri se, im se izbrisale akauntite na forum od so nemaat vlezeno 2 godini ovie updejt cekaat AHAHAHAH

  na LS:RP si go prefrlija serverot na GTA 5 ama tuka sakaat dupli profit a gi mrzi filezilla da otvorat gmod da cepnat ee nema taka zasekad da trae ama toa e koa ima glupi deca ko zhao yang so ke si prodade akumulatorot za GM da bide /apomos da strapa neka si teraat
   
 • За нас

  Прв македонски СА-МП сервер, креиран во 2009 година. Веќе 10 години успешно ја држиме лидерската позиција во Македонија. Нудиме одлична забава и незаборавни моменти. Станете и вие дел од големата DreamWorld заедница!
 • Следете нè на Facebook