октомври 18, 2017, 11:58:57 pm

Автор Тема: ДОНИРАЊЕ[ПУШТЕНО]  (Прочитано 28316 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен Canis

 • Developer
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 3370
 • Популарност: 593
 • Ја изгледа не сам од овуј планету
  • http://dreamworld-game.info
ДОНИРАЊЕ[ПУШТЕНО]
« на: октомври 04, 2012, 08:29:44 pm »
Доколку сте заинтересирани да донирате може да погледнете во овој дел што е потребно да донирате,како би имало донации ние ке ви дадеме неколку предности во игра.

Каде да донирате и да не известите дека сте донирале

Уплатница за донирање:Откако ке донирате потребно е да сликате уплатница која ви ја дадат во банка/пошта а потоа како би знаеле дека сте донирале потребно е да не информирате преку маил за да ви дадеме предност
Mail: dwdonate@gmail.com
Испратете ни маил со информации
Име на уплатувач:
На кој акаунт треба да се дадат поени:
Слика од уплатница:

предностите ги добивате откако ке ни испратите маил со горе наведена содржина и донацијата ке стигне на наша сметка.
Предности кој ги добивате откако ке донирате:

»»» Донатор Поени
за 100 денари добивате 100 поени...итн
во зависност од големина на вашата донација добивате и поени.
поени може да ги потрошите ингаме со команда /donatorpanel
ЗАДОЛЖИТЕЛНО ПРОЧИТАЈ!!!
-Донација е доброволна и безусловна помош во пари,
-Донациите ги покриваат трошоците за серверот и веб хостот, и тие овозможуваат серверот да продолжи со работа. Доколку сакате да станете донатор мора да се согласувате со следниве услови:
-Доколку немате 18 години потребно е да бидне известен родител/старател
-Серверот ќе работи се додека има финански средства за да ги покријат трошоците за серверот и веб хостот, во спротивно ќе биде исклучен.
-Aдмин има право да ви го избрише/банира акаунтот доколку кршите правила на сервер.
-Немате никаква предност во одност на други играчи со останати правила на сервер
-Донарање е ваша слободна волја и не е задолжителна
-Лични информации за секој кој донира ќе се чуваат во тајност и никогаш нема да биднат злоупотребени од наша страна
-DW има право на бришење на било каков статус толку дојде до компликации
-Со ваша помош, ние сме сигурни дека ќе се задржиме на листата на најдобри СА-МП сервери во Светот!
© Copyright DreamWorld Gaming, 2009-2017. All rights reserved.
« Последно менување: март 04, 2017, 02:05:15 am Makedonce_ »

Отсутен Canis

 • Developer
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 3370
 • Популарност: 593
 • Ја изгледа не сам од овуј планету
  • http://dreamworld-game.info
Одг: ДОНИРАЊЕ
« Одговори #1 на: октомври 26, 2016, 07:11:51 pm »
Донации се пуштени.

Отсутен J@ck $k1

 • Почетник
 • Пораки: 51
 • Популарност: 0
 • Mi smo ta ekipa
  • Електронска адреса
Одг: ДОНИРАЊЕ
« Одговори #2 на: октомври 26, 2016, 07:18:33 pm »
Daj staje za 100den 1m ili 1,5m da se zima od donatorpanel ne 500k ne se isplakja :/

Отсутен CLARENSSON

 • Нов член
 • *
 • Пораки: 168
 • Популарност: 11
 • Dream World RPG.
Одг: ДОНИРАЊЕ
« Одговори #3 на: октомври 26, 2016, 07:20:00 pm »
Парите по колку ке цинат?Присутен Patrick Sutton

 • Наш човек
 • *****
 • Пораки: 3513
 • Популарност: 87
 • Live life, your way!
Одг: ДОНИРАЊЕ
« Одговори #4 на: октомври 26, 2016, 07:20:47 pm »
А ќе може ли да се донира за да се ставе кола на buy и за приватна организација?

Отсутен Dame Boss'

 • Посветен член
 • **
 • Пораки: 1169
 • Популарност: 155
 • loading...
  • Електронска адреса
Одг: ДОНИРАЊЕ
« Одговори #5 на: октомври 26, 2016, 07:23:11 pm »
Браво бе

Отсутен Projceski

 • DW Легeнда
 • ******
 • Пораки: 4272
 • Популарност: 237
 • Пројче за лидер
Одг: ДОНИРАЊЕ
« Одговори #6 на: октомври 26, 2016, 07:26:09 pm »
браво

Stats /invite
Hitman 3r
GSF 4r
MBI 4r
LCN 4r
MRD 5r
Kanal 7 5r
LSMD 4r
LSPD 4r
LSG 5r
Vlada 5r x3
Ballas 4r
ARM 5r
Taxi 5r
Yakuza 5r
SFPD 4r
SFMD 5r
MS-13 2r

Отсутен 37'

 • Напреден член
 • ***
 • Пораки: 1256
 • Популарност: 26
 • Cruze & Sanchez
  • Електронска адреса
Одг: ДОНИРАЊЕ
« Одговори #7 на: октомври 26, 2016, 07:30:36 pm »
dobro e dobro e nonmk

Присутен EDERLEZI

 • VIP
 • *******
 • Пораки: 5690
 • Популарност: 281
 • Banana Senpai
  • Почит кон секој доберба во никој .
  • Електронска адреса
Одг: ДОНИРАЊЕ
« Одговори #8 на: октомври 26, 2016, 07:31:46 pm »
не требаше ова али ајде  :(
you frontin' like you got it, claim they hittin' on your wallet Gucci tellin' you the time and you watch it.

Отсутен Kendrick Brooks

 • Постар член
 • ****
 • Пораки: 2917
 • Популарност: 127
 • Личен текст
  • Електронска адреса
Одг: ДОНИРАЊЕ
« Одговори #9 на: октомври 26, 2016, 07:36:30 pm »
не требаше ова али ајде  :(
treba za host da se plakja
Locos,We Crazy LocotesВИЕ ЗА ПАРИТЕ КЛЕТИ
НИЕ ЗА БОИТЕ СВЕТИ !!!Отсутен Dʌɱʝʌɲ Cɾɲɪ :⒟

 • Посветен член
 • **
 • Пораки: 1166
 • Популарност: 57
 • Пиши ПМ враќам , стисни на палац.
Одг: ДОНИРАЊЕ
« Одговори #10 на: октомври 26, 2016, 07:40:43 pm »
Да не ни враќате од порано ранк донатор ?
NickName: Marko Mitik
Age: 26
Simulation: Police Officer
RP Тема: http://www.dw-game.info/forum/index.php?topic=588126.msg4346418#msg4346418

Отсутен Desiigner

 • DW Легeнда
 • ******
 • Пораки: 4892
 • Популарност: 205
 • WORK HARD, DREAM BIG!
  • DLD News
  • Електронска адреса
Одг: ДОНИРАЊЕ
« Одговори #11 на: октомври 26, 2016, 07:48:56 pm »
убаво беше без донации.
ама ајде.THE JOKER THE JOKER THE JOKER THE JOKER THE JOKER THE JOKER

Некада давно.

Отсутен КОНЕТО'

 • VIP
 • *******
 • Пораки: 6209
 • Популарност: 1052
Одг: ДОНИРАЊЕ
« Одговори #12 на: октомври 26, 2016, 08:09:49 pm »
Можи да се донира за приватна организација

Отсутен Mike Calderone

 • Посветен член
 • **
 • Пораки: 1094
 • Популарност: 181
 • Тhe end :(
Одг: ДОНИРАЊЕ
« Одговори #13 на: октомври 26, 2016, 09:06:14 pm »
Арно беше и без донации али ај и вака ќе шибаме.
THE GAME WAS NICE , BUT I MUST FINISH IT AND SAY GOOD BYE.

Отсутен younq dupey

 • DW Легeнда
 • ******
 • Пораки: 5108
 • Популарност: 137
 • 🕇 ШАРЕНКОВСКИ ' 🕇
  • Електронска адреса
Одг: ДОНИРАЊЕ
« Одговори #14 на: октомври 26, 2016, 09:39:19 pm »
Без донации - 300 играчи - рп 85 проценти
Со донации - 700 играчи - рп 20 проценти
Вии си знаате ..


не играм моментално - шаренковски ( matthew thompson )

 

АПЛИКАЦИИ

DW SAMP DW TeamSpeak3

НАДВОРЕШНИ ЛИНКОВИ

DW UCP DW Мапа

ВАЖНО

Прочитај пред да почнеш да играш Донирање

DOWNLOAD

Counter Strike 1.6 GTA:SA