октомври 17, 2017, 01:46:49 am

Автор Тема: [Gallery]: krstev design'  (Прочитано 1665 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен геновезе.

 • Посветен член
 • **
 • Пораки: 1034
 • Популарност: 37
 • what's poopin dawg?
  • Електронска адреса
Одг: [Gallery]: krstev design'
« Одговори #75 на: април 17, 2017, 03:50:37 pm »
арно де, и тоа ке подобрам има време да се уче.

фала на др.

Отсутен геновезе.

 • Посветен член
 • **
 • Пораки: 1034
 • Популарност: 37
 • what's poopin dawg?
  • Електронска адреса
Одг: [Gallery]: krstev design'
« Одговори #76 на: април 17, 2017, 04:53:05 pm »
ново сигнатуре: http://imgur.com/meo43Gh

Отсутен bleedy

 • Наш човек
 • *****
 • Пораки: 3825
 • Популарност: 109
 • PUBG :)
  • Електронска адреса
Одг: [Gallery]: krstev design'
« Одговори #77 на: април 17, 2017, 10:54:26 pm »
How much wood can a wood chuck chuck if the woodchuck looked like you?
BITCH !Отсутен геновезе.

 • Посветен член
 • **
 • Пораки: 1034
 • Популарност: 37
 • what's poopin dawg?
  • Електронска адреса
Одг: [Gallery]: krstev design'
« Одговори #78 на: април 19, 2017, 01:58:06 am »
фала фала.
има неколку нови јакички.

Отсутен FeniX

 • Напреден член
 • ***
 • Пораки: 1210
 • Популарност: 23
 • Ides pod mac bato!
  • Електронска адреса
Одг: [Gallery]: krstev design'
« Одговори #79 на: април 21, 2017, 11:15:59 pm »"Kad Srbin Hrvatu kaže brate,
kad Slovenci piće plate,
kad se Crnogorci posla hvate,
Makedonci dobiju veće plate
i sve to Bosanci shvate,
biće opet SFRJ brate!"

Отсутен геновезе.

 • Посветен член
 • **
 • Пораки: 1034
 • Популарност: 37
 • what's poopin dawg?
  • Електронска адреса
Одг: [Gallery]: krstev design'
« Одговори #80 на: април 24, 2017, 03:36:52 pm »
фала фала.
има неколку нови јакички.

Отсутен геновезе.

 • Посветен член
 • **
 • Пораки: 1034
 • Популарност: 37
 • what's poopin dawg?
  • Електронска адреса
Одг: [Gallery]: krstev design'
« Одговори #81 на: август 11, 2017, 12:20:05 pm »
има нови.

Отсутен Kosta Divac

 • Наш човек
 • *****
 • Пораки: 3306
 • Популарност: 366
  • Електронска адреса
Одг: [Gallery]: krstev design'
« Одговори #82 на: август 12, 2017, 11:37:31 pm »

Отсутен Cʜʀɪs'

 • Посветен член
 • **
 • Пораки: 530
 • Популарност: 10
 • Chris Harrinson
Одг: [Gallery]: krstev design'
« Одговори #83 на: август 16, 2017, 12:12:16 am »

OOC Nick name: Chris Harrinson
IC Nick name: Zayvonte
RolePlay activities: http://www.dw-game.info/forum/index.php?topic=591491.0

Отсутен геновезе.

 • Посветен член
 • **
 • Пораки: 1034
 • Популарност: 37
 • what's poopin dawg?
  • Електронска адреса

Отсутен Sinisa Corleone

 • Постар член
 • ****
 • Пораки: 2167
 • Популарност: 63
  • Електронска адреса
Одг: [Gallery]: krstev design'
« Одговори #85 на: август 27, 2017, 11:20:56 am »

Отсутен Cabrnel

 • Нов член
 • *
 • Пораки: 192
 • Популарност: 6
Одг: [Gallery]: krstev design'
« Одговори #86 на: август 31, 2017, 02:30:58 am »
Јаки се.

Giuseppe Maseria

 • Гостин
Одг: [Gallery]: krstev design'
« Одговори #87 на: септември 04, 2017, 08:14:24 pm »

Отсутен Sinisa Corleone

 • Постар член
 • ****
 • Пораки: 2167
 • Популарност: 63
  • Електронска адреса
Одг: [Gallery]: krstev design'
« Одговори #88 на: септември 05, 2017, 12:28:45 am »

Отсутен геновезе.

 • Посветен член
 • **
 • Пораки: 1034
 • Популарност: 37
 • what's poopin dawg?
  • Електронска адреса
Одг: [Gallery]: krstev design'
« Одговори #89 на: септември 25, 2017, 11:28:03 am »
фала

 

АПЛИКАЦИИ

DW SAMP DW TeamSpeak3

НАДВОРЕШНИ ЛИНКОВИ

DW UCP DW Мапа

ВАЖНО

Прочитај пред да почнеш да играш Донирање

DOWNLOAD

Counter Strike 1.6 GTA:SA