октомври 17, 2017, 01:54:18 am

Автор Тема: Банови на форум  (Прочитано 1708 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен Jake

  • D R E A M W O R L D
  • Developer
  • Шампион
  • *
  • Пораки: 20493
  • Популарност: 3156
  • Head Administrator
Банови на форум
« на: март 25, 2017, 02:37:53 pm »
Овде можете да видите колку траат бановите за прекршени правила на форум.

• Спам - 7 дена
• Непочитување правила во одреден борд - 5 дена
• Вреѓање- 7-10 дена
• Провокации - 10-200 дена
• Омаловажување - 5 дена
• Пцовки - 7-15 дена
• Некористење кирилца - 3 дена
• Порнографија - 7 дена
• Продавање на форум акаунт - стален бан
• Ширење дезинформации - стален бан
• Зборување против сервер - стален бан
• Рекламирање на други сервери - стален бан

 

АПЛИКАЦИИ

DW SAMP DW TeamSpeak3

НАДВОРЕШНИ ЛИНКОВИ

DW UCP DW Мапа

ВАЖНО

Прочитај пред да почнеш да играш Донирање

DOWNLOAD

Counter Strike 1.6 GTA:SA