октомври 17, 2017, 01:41:56 am

Автор Тема: Поплаки на лидери на La Cosa Nostra (LCN)  (Прочитано 439 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен Calvin Brooks

 • Модератор
 • Постар член
 • *
 • Пораки: 2446
 • Популарност: 110
 • Администратор 5*
Поплаки на лидери на La Cosa Nostra (LCN)
« на: јуни 26, 2017, 06:19:44 pm »
Во оваа тема може да се пожалите од лидерите на La Cosa Nostra(LCN) и доколку е за санкција, лидерот ќе биде соодветно санкциониран од страна на Admin 5.

Ваше име и презиме:
Од кој лидер се жалите:
Причина за жалба:
Доказ(слика/видео - ЗАДОЛЖИТЕЛНО /time):

Напомена: Доколку пораката не е цитирана ќе биде избришана од страна на Админ 5. Исто така сите коментари од типот на "Зошто местиш, не е за казна и слично" ќе бидат соодветно санкционирани со бан.Отсутен chicharito.hernandez

 • PatoDeGama
 • GameMaster
 • Шампион
 • *
 • Пораки: 12098
 • Популарност: 382
 • (DW) GameMaster 1
Одг: Поплаки на лидери на La Cosa Nostra (LCN)
« Одговори #1 на: август 22, 2017, 12:44:31 am »
Во оваа тема може да се пожалите од лидерите на La Cosa Nostra(LCN) и доколку е за санкција, лидерот ќе биде соодветно санкциониран од страна на Admin 5.

Ваше име и презиме: Chicharito Hernadnez
Од кој лидер се жалите: Johnny Hudson
Причина за жалба:Значи не знам што се случува веќе со ЛЦН лидер/и 2 пати ме напаѓат. Прво ме напаѓат од зграда со екипа со 1 мој човек со снајпер отидовме на друга зграда он уби нивни 2ца луѓе другите 4 избега со хеликоптер Pablo Carlizo беше убиен од хеликоптер и падна хеликоптерот доле. Неговите членови не изрпа повреди за тоа и избега. Natthan Cuterfield беше 1 погоден и избега со Matrix заедно со Sallvatore  Armani во 1 стан. Потоа беа убиени не знаејќи дека се влезени во станот ама сепак нивна грешка падна од голем височина хеликоптер они не рпа.
*И ако сакат они да започнат војна со Јакуза треба да имат доста добра јака причина оти ако се врше војна ке има многу мртви. Ако сакат да водат војна нека започнат на рп начин се убаво

Доказ(слика/видео - ЗАДОЛЖИТЕЛНО /time):
Dokazi za sve :
http://imgur.com/a/8q9ed - tuka ima ooc pcovka, ooc pri rp i dr.
Dokaz deka Lider lcn dava naredba za da me kindpariaat - http://imgur.com/a/XAGWp
Dokaz deka lcn lider koj vo pogore dava naredba za moj kidnap pred mene ne priznava deka on dal i plus ponasanje ....
Dokaz deka doagaaat po mene za da me kidnap i dmaat tayson tevorre

Znaci nemaat ic pricina za moj kindap plus rk pravat salvatore arrmani e ubien na ic od tayson tevore i sega dojde i go dmna nego.

Orgnomno nonrp i neznaenje simulacija

+ http://imgur.com/a/8q9ed dokazi od lcn 5rank kako se izrpale deka odat tamu u stan nema malce hp se gleda + sallvatore pcuva tamu

Напомена: Доколку пораката не е цитирана ќе биде избришана од страна на Админ 5. Исто така сите коментари од типот на "Зошто местиш, не е за казна и слично" ќе бидат соодветно санкционирани со бан.
Довн е и за друго
« Последно менување: август 22, 2017, 02:35:07 am Calvin Brooks »


Отсутен chicharito.hernandez

 • PatoDeGama
 • GameMaster
 • Шампион
 • *
 • Пораки: 12098
 • Популарност: 382
 • (DW) GameMaster 1
Одг: Поплаки на лидери на La Cosa Nostra (LCN)
« Одговори #2 на: август 22, 2017, 01:20:49 am »
Во оваа тема може да се пожалите од лидерите на La Cosa Nostra(LCN) и доколку е за санкција, лидерот ќе биде соодветно санкциониран од страна на Admin 5.

Ваше име и презиме: C.H
Од кој лидер се жалите: Johnny Hudso
Причина за жалба:  ponasanje na liderot nomkd
Доказ(слика/видео - ЗАДОЛЖИТЕЛНО /time): https://m.imgur.com/a/7YhjT

Напомена: Доколку пораката не е цитирана ќе биде избришана од страна на Админ 5. Исто така сите коментари од типот на "Зошто местиш, не е за казна и слично" ќе бидат соодветно санкционирани со бан.
Довн е и за друго
« Последно менување: август 22, 2017, 02:35:19 am Calvin Brooks »


Отсутен James Buckley

 • Наш човек
 • *****
 • Пораки: 3301
 • Популарност: 225
 • Леонардо Јошески
  • leo22
  • Електронска адреса
Одг: Поплаки на лидери на La Cosa Nostra (LCN)
« Одговори #3 на: август 22, 2017, 01:21:01 am »
Во оваа тема може да се пожалите од лидерите на La Cosa Nostra(LCN) и доколку е за санкција, лидерот ќе биде соодветно санкциониран од страна на Admin 5.

Ваше име и презиме: James Buckley
Од кој лидер се жалите: Johnny Hudsonn
Причина за жалба: Негови членови дмаат за OOC причина + прават (SafeZone) па несака да превземи никакви мерки, затоа поставувам поплака до него да добие опомена поради несредување членови!
Доказ(слика/видео - ЗАДОЛЖИТЕЛНО /time): http://imgur.com/a/23CCe (Овде ме тпна админ за OOC да се разбериме и ме одби) [ http://imgur.com/a/2muzD ]

Напомена: Доколку пораката не е цитирана ќе биде избришана од страна на Админ 5. Исто така сите коментари од типот на "Зошто местиш, не е за казна и слично" ќе бидат соодветно санкционирани со бан.
Довн е и за друго
« Последно менување: август 22, 2017, 02:35:29 am Calvin Brooks »

Naučio sam brzo, life je too short, Letim po lovu, pravac airport


 

АПЛИКАЦИИ

DW SAMP DW TeamSpeak3

НАДВОРЕШНИ ЛИНКОВИ

DW UCP DW Мапа

ВАЖНО

Прочитај пред да почнеш да играш Донирање

DOWNLOAD

Counter Strike 1.6 GTA:SA