октомври 19, 2017, 12:11:31 am

Автор Тема: Зомби АПОКАЛИПСА !  (Прочитано 476 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен [DW] Noelle Stroker

 • Administrator Level 1
 • Посветен член
 • **
 • Пораки: 685
 • Популарност: 10
 • DreamWorld Administrator
Зомби АПОКАЛИПСА !
« на: август 12, 2017, 04:01:17 am »
Име и презиме на сервер: Noelle Stroker
Име на евент: Зомби АПОКАЛИПСА
Тимови/фракции кои морат да бидат вклучени се: ЛСПД
Настан од почеток до крај:
Значи прво настанот ќе се одржува во селото Blueberry. Тоа е доволно голем простор за секого и има неколку добри места за криење. Ќе треба да има бариери насекаде околу радиусот да ги спречат луѓето да излезат од таму.
Започнува настан со инфицирање на први двајца луѓе. И почнува на надворешниот град. Сепак сите неинфицирани започнуваат во центарот. Веднаш штом ќе слушнат истрели, пукани од страна на домаќинот тие се слободни да се кандидираат и да се сокријат.
Ако заразениот зомби е во состојба да се израмни со некого и да го удри со глувчето(клик) тие стануваат заразени. Така бројката на инфицираните луѓе да расте и неинфицираните да губат преживеани луѓе. Да постои временско ограничување, бидејќи може да биде премногу предизвикувачко да се бара секој. Значи кога поминуваат 10 минути тој што се крие на едно место и седи aвтоматски да биде инфициран.
како да знам кој е зомби? Ќе бидете сите означени у боја..

Зелен = преживеан, Портокал = Инфициран.
Што ако сите умрат? - Тогаш нема да има победници.
Мора да остане еден играч(преживеан) што ќе биде за да биде тој победник.
Откако настанот започне никој не може да се oткаже од настанот т.е ИЦ евентот бидејќи автоматски ќе бидете казнети со ДХ.


Ќе има тим 1 и тим 2, тим 1(зомби - инфицирани),..(СЕ ПОЧНУВА СО ЕДНО ЗОМБИ, ЌЕ СЕ БИРА ВО ТОЈ МОМЕНТ КОЈ ЌЕ БИДЕ ЗОМБИ) тим 2(обични луѓе - преживеани)
Ќе бидат измапирани некои страшни предмети на местото на настанот, исто така за време на настанот ќе има пуштени страшни мелодии од страна на некој од админ тим со команда, и ќе се стават посебни скинови за зомби, посебни скинови за обични луѓе (/muzika)..
Настан на траење: 1 час - 2.Место на одржување на евент:
НАГРАДА: Голема куќа во Лос Сантос со голем паркинг и фул објекти.
« Последно менување: август 12, 2017, 04:30:42 am [DW] Noelle Stroker »
Отсутен Опасен сум многу ;)

 • Почетник
 • Пораки: 92
 • Популарност: 0
Одг: Зомби АПОКАЛИПСА !
« Одговори #1 на: август 12, 2017, 04:19:16 am »
Оствари

Отсутен [DW] Jake_Bonanno™

 • Нов член
 • *
 • Пораки: 142
 • Популарност: 2
 • Loading...
  • Електронска адреса
Одг: Зомби АПОКАЛИПСА !
« Одговори #2 на: август 12, 2017, 04:21:49 am »
Добро е само премногу време ќе трае..

Отсутен ℬ𝒆𝓷𝒆𝓻𝓪

 • Нов член
 • *
 • Пораки: 127
 • Популарност: 11
 • Брат Мој''Моја Брача
  • Електронска адреса
Одг: Зомби АПОКАЛИПСА !
« Одговори #3 на: август 12, 2017, 04:22:27 am »
Многу добар евент, оствари го!
]


Отсутен ★libєятy wαlk

 • Напреден член
 • ***
 • Пораки: 1800
 • Популарност: 32
 • мonѕтerenergy
  • Електронска адреса
Одг: Зомби АПОКАЛИПСА !
« Одговори #4 на: август 12, 2017, 04:23:15 am »
Изгледа интересно.

Отсутен Desiigner

 • DW Легeнда
 • ******
 • Пораки: 4892
 • Популарност: 205
 • WORK HARD, DREAM BIG!
  • DLD News
  • Електронска адреса
Одг: Зомби АПОКАЛИПСА !
« Одговори #5 на: август 12, 2017, 04:31:59 am »
(Y)THE JOKER THE JOKER THE JOKER THE JOKER THE JOKER THE JOKER

Некада давно.

Отсутен erick.walker

 • Почетник
 • Пораки: 57
 • Популарност: 4
 • Стисни на тоа палчето ќе ти се изгаси компјутерот.
  • Електронска адреса
Одг: Зомби АПОКАЛИПСА !
« Одговори #6 на: август 12, 2017, 04:32:59 am »
Сега сите ќе се согласуваат а на евент никој нема да дојде како и секогаш иначе многу лаг ќе има таму.
Симулација: HITMAN

Отсутен biannchy_👊

 • CHANKO ♕
 • Наш човек
 • *****
 • Пораки: 3438
 • Популарност: 210
 • кад полудим нека чувају се луди
  • Електронска адреса
Одг: Зомби АПОКАЛИПСА !
« Одговори #7 на: август 12, 2017, 04:44:42 am »
одлично, само има лаг тамо малко ооколо тој село..


С'ГА СЕ ОСЕЌАМ ПОСЕБНО, БУДУЌИ ФЕНОМЕН


увеек сам кулл никада морон

Отсутен Federico Manalezi

 • Постар член
 • ****
 • Пораки: 2661
 • Популарност: 149
 • ВИКСА
  • Forum
  • Електронска адреса
Одг: Зомби АПОКАЛИПСА !
« Одговори #8 на: август 12, 2017, 04:45:22 am »
јако, да се оствари!

Отсутен Deangelo.Russell

 • Нов член
 • *
 • Пораки: 283
 • Популарност: 7
 • Deangelo Russell
  • Електронска адреса
Одг: Зомби АПОКАЛИПСА !
« Одговори #9 на: август 12, 2017, 04:52:03 am »
Јако е!!
I can't stand fake ass bitches
Lyin ass niggaz and you punk ass snitches

Отсутен DaddyCorreli ^_^

 • Посветен член
 • **
 • Пораки: 950
 • Популарност: 114
 • Ела сам ако си маж...
Одг: Зомби АПОКАЛИПСА !
« Одговори #10 на: август 12, 2017, 08:34:58 am »
ДА ДА

Присутен Аритов

 • Постар член
 • ****
 • Пораки: 2092
 • Популарност: 25
 • Hans Henning
Одг: Зомби АПОКАЛИПСА !
« Одговори #11 на: август 13, 2017, 07:03:33 am »
Победници и изгубници? Што, што? Ќе има настан зомби апокалипса и после завршување на настанот се ќе се врати на нормално? Не!

Отсутен StanleyWilliams

 • Почетник
 • Пораки: 44
 • Популарност: 0
  • Електронска адреса
Одг: Зомби АПОКАЛИПСА !
« Одговори #12 на: август 13, 2017, 11:11:00 pm »
Не

Отсутен Filip Turbo Boshkovski

 • Посветен член
 • **
 • Пораки: 945
 • Популарност: 22
 • OPEL POWER!
  • DreamWorld RPG Macedonia
Одг: Зомби АПОКАЛИПСА !
« Одговори #13 на: август 14, 2017, 10:01:28 am »
Ај да видиме.


Отсутен Diego Scarletta

 • Нов член
 • *
 • Пораки: 139
 • Популарност: 3
 • Кликни на палецот.
  • Електронска адреса
Одг: Зомби АПОКАЛИПСА !
« Одговори #14 на: август 14, 2017, 06:48:21 pm »
Добар евет , отствари го . !

 

АПЛИКАЦИИ

DW SAMP DW TeamSpeak3

НАДВОРЕШНИ ЛИНКОВИ

DW UCP DW Мапа

ВАЖНО

Прочитај пред да почнеш да играш Донирање

DOWNLOAD

Counter Strike 1.6 GTA:SA