октомври 17, 2017, 01:53:17 am

Автор Тема: Донатор ранк!  (Прочитано 47 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен Ryan Hefner

 • Почетник
 • Пораки: 71
 • Популарност: 1
 • DreamWorld RPG Macedonia
  • Електронска адреса
Донатор ранк!
« на: август 12, 2017, 06:57:33 pm »
Име и презиме на сервер(латиница): Ryan Hefner
Што е проблемот?: Колку треба да се донира за донатор ранк Голд?.
Доказ(слика/видео):/

Отсутен ★libєятy wαlk

 • Напреден член
 • ***
 • Пораки: 1800
 • Популарност: 32
 • мonѕтerenergy
  • Електронска адреса
Одг: Донатор ранк!
« Одговори #1 на: август 12, 2017, 07:45:25 pm »
1500 мислам

Отсутен Ryan Hefner

 • Почетник
 • Пораки: 71
 • Популарност: 1
 • DreamWorld RPG Macedonia
  • Електронска адреса
Одг: Донатор ранк!
« Одговори #2 на: август 12, 2017, 09:31:51 pm »
1500 мислам
Треба да е 1500 како што е логично
Донатор ранк 1 (бронзе) 500денари.
Донатор ранк 2 (силвер) 1000денари.
Донатор ранк 3 (голд) 1500денари.
И се така натака, јас сум донатор ранк брозне, и сакам да донирам за донатор ранк голд некој вика дека е 1500денари некој вика 2000денари па сакам да ми се кажи 100% точна информација.
[/size]

Отсутен Andrej Houston

 • GameMaster
 • Постар член
 • *
 • Пораки: 2311
 • Популарност: 160
 • Dream World
  • Електронска адреса
Одг: Донатор ранк!
« Одговори #3 на: август 13, 2017, 09:53:53 am »
Со секој 500 поени имаш донатор ранк, пример 1500 поени е 3 донатор ранк.
(DW) Admin/GameMasterTeam
 

АПЛИКАЦИИ

DW SAMP DW TeamSpeak3

НАДВОРЕШНИ ЛИНКОВИ

DW UCP DW Мапа

ВАЖНО

Прочитај пред да почнеш да играш Донирање

DOWNLOAD

Counter Strike 1.6 GTA:SA