октомври 17, 2017, 01:53:31 am

Автор Тема: [Пријавувам]-Крадец на цело РолеПлеј  (Прочитано 39 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен ● ANCHI ROBOGA ●

 • Напреден член
 • ***
 • Пораки: 1597
 • Популарност: 60
 • ♥ Срцето ми се смее,кога ќе ја насмеам ♥
  • Електронска адреса
[Пријавувам]-Крадец на цело РолеПлеј
« на: август 13, 2017, 09:51:03 am »
Ваш nickname(точно): • ANCHI ROBOGA •
Негов nickname(точно):[DW] Boss_Richardson
Линк од негов профил:http://www.dw-game.info/forum/index.php?action=profile;u=36842
Што направил тој:Па вака кога рпав хитман си имав напраено тема моја ии сега гледам тој е /инвите ХИТМАН ии потполно цел текст мој само наместо Anchi Roboga сменето негов ницк во Boss Richardson тоа не е веќе фер
Дока(слика/видео/линк од борд):
-МОЈА ТЕМА ОД ХИТМАН http://www.dw-game.info/forum/index.php?topic=576434.msg4249860#msg4249860
-НЕГОВА ТЕМА ОД ХИТМАН http://www.dw-game.info/forum/index.php?topic=587784.0
Се гледа на датум и тамо све по ред кај токстот подоле за опис на лицност негде каде се кажува биографијата

Отсутен Ricky Rivas

 • Admin 666666
 • Co-Admin
 • Спамер
 • *
 • Пораки: 6956
 • Популарност: 1014
 • Колку си добар толку повеќе те ебат
  • Електронска адреса
Одг: [Пријавувам]-Крадец на цело РолеПлеј
« Одговори #1 на: август 13, 2017, 10:12:31 am »

баниран


Само сонцето е над Македонија !!!

League of Legends - Alexander IIII

 

АПЛИКАЦИИ

DW SAMP DW TeamSpeak3

НАДВОРЕШНИ ЛИНКОВИ

DW UCP DW Мапа

ВАЖНО

Прочитај пред да почнеш да играш Донирање

DOWNLOAD

Counter Strike 1.6 GTA:SA