Автор Тема: [Пријавувам]-Крадец на цело РолеПлеј  (Прочитано 46 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен 'nastya gonzzelis

 • Leader
 • Постар член
 • *
 • Пораки: 2432
 • Популарност: 94
 • MRD Leader ...
  • Електронска адреса
[Пријавувам]-Крадец на цело РолеПлеј
« на: август 13, 2017, 09:51:03 am »
Ваш nickname(точно): • ANCHI ROBOGA •
Негов nickname(точно):[DW] Boss_Richardson
Линк од негов профил:http://www.dw-game.info/forum/index.php?action=profile;u=36842
Што направил тој:Па вака кога рпав хитман си имав напраено тема моја ии сега гледам тој е /инвите ХИТМАН ии потполно цел текст мој само наместо Anchi Roboga сменето негов ницк во Boss Richardson тоа не е веќе фер
Дока(слика/видео/линк од борд):
-МОЈА ТЕМА ОД ХИТМАН http://www.dw-game.info/forum/index.php?topic=576434.msg4249860#msg4249860
-НЕГОВА ТЕМА ОД ХИТМАН http://www.dw-game.info/forum/index.php?topic=587784.0
Се гледа на датум и тамо све по ред кај токстот подоле за опис на лицност негде каде се кажува биографијата

Отсутен Ricky Rivas

 • YNWA
 • Co-Admin
 • Спамер
 • *
 • Пораки: 8846
 • Популарност: 1074
 • No more mr nice guy
  • Електронска адреса
Одг: [Пријавувам]-Крадец на цело РолеПлеј
« Одговори #1 на: август 13, 2017, 10:12:31 am »

баниран

 

АПЛИКАЦИИ

DW SAMP DW TeamSpeak3

НАДВОРЕШНИ ЛИНКОВИ

DW UCP DW Мапа

ВАЖНО

Прочитај пред да почнеш да играш Донирање