август 16, 2017, 11:44:15 pm

Автор Тема: DM-Jon Devarga  (Прочитано 5 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Hug_Boss

 • Левел 1
 • Пораки: 40
 • Популарност: 2
 • Кликни на показалецот нема да те изеде!
DM-Jon Devarga
« на: август 13, 2017, 10:04:29 am »
Ваше име и презиме(латиница): Mark_Cortez
Име и презиме на играчот кој крши правило(латиница): Jon Devarga
Доказ (слика/видео): http://imgur.com/a/Xy6u7
Причина: DM

John Corleone

 • DreamWorld Administrator
 • DreamWorld Team
 • VIP
 • *
 • Пораки: 4974
 • Популарност: 116
 • Administrator 3*
  • Електронска адреса
Одг: DM-Jon Devarga
« Одговори #1 на: август 13, 2017, 01:02:36 pm »
Сечени и едитирани слики не се земаат за валдини + недоволно докази.
Нема казна.