октомври 19, 2017, 12:07:26 am

Автор Тема: DM-Jon Devarga  (Прочитано 6 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен Hug_Boss

 • Почетник
 • Пораки: 40
 • Популарност: 2
 • Кликни на показалецот нема да те изеде!
DM-Jon Devarga
« на: август 13, 2017, 10:04:29 am »
Ваше име и презиме(латиница): Mark_Cortez
Име и презиме на играчот кој крши правило(латиница): Jon Devarga
Доказ (слика/видео): http://imgur.com/a/Xy6u7
Причина: DM

Присутен John Corleone

 • DreamWorld Administrator
 • Server Admin
 • VIP
 • *
 • Пораки: 5731
 • Популарност: 118
 • Administrator 3*
  • Електронска адреса
Одг: DM-Jon Devarga
« Одговори #1 на: август 13, 2017, 01:02:36 pm »
Сечени и едитирани слики не се земаат за валдини + недоволно докази.
Нема казна.


 

АПЛИКАЦИИ

DW SAMP DW TeamSpeak3

НАДВОРЕШНИ ЛИНКОВИ

DW UCP DW Мапа

ВАЖНО

Прочитај пред да почнеш да играш Донирање

DOWNLOAD

Counter Strike 1.6 GTA:SA