Автор Тема: Safe Zone  (Прочитано 1306 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен Jake

  • D R E A M W O R L D
  • Co-Admin
  • Шампион
  • *
  • Пораки: 24519
  • Популарност: 3179
Safe Zone
« на: август 22, 2017, 01:48:27 am »
Safe Zone претставува зона каде што не смее да има илегални активности.
Забрането е да правите било какви криминални активности како убиства, ограбувања, киднапирања, општо вознемирување и слично во високо населени места или места кои реално ќе бидат надгледуани од безбедносните сили на ЛС.


Цитат
Заштитени подрачја.
- Банки(Народна банка, Швајцарска банка, ДВ Банка)
- Аеродроми(ЛВ,СФ,ЛС)
- Полициски станици
- Касарни(SWAT база)
- ФБИ
- ГТЦ
- Општини

Цитат
Казни
Казни(/prison) од администратор - 3 часа.
a:1:{i:0;s:4:"test";}

 

АПЛИКАЦИИ

DW SAMP DW TeamSpeak3

НАДВОРЕШНИ ЛИНКОВИ

DW UCP DW Мапа

ВАЖНО

Прочитај пред да почнеш да играш Донирање