октомври 19, 2017, 12:01:35 am

Автор Тема: Server - ONLINE!  (Прочитано 334 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен Mio

 • Developer
 • Спамер
 • *
 • Пораки: 8506
 • Популарност: 191
Server - ONLINE!
« на: октомври 11, 2017, 10:00:17 pm »
Поради технички проблеми серверот не работеше 3 дена.(Компликацијата се случи при стартување на 2 Сервера (SA-MP и GTA V) на една хостинг машина.
Длабоко се извинуваме на сите играчи за изгубеното играње и дружба ќе се обидеме тоа да го надохнадиме.
Овој викенд очекувајте големи изненадувања и секако избирање на нови ГМ.

Со почит, Хеад Теам (МНДМ).

Отсутен MAT

 • Наш човек
 • *****
 • Пораки: 3527
 • Популарност: 330
 • 'matthew hellson
  • Matthew Hellson member in SouthSide Locotes X3
Одг: Server - ONLINE!
« Одговори #1 на: октомври 11, 2017, 10:01:28 pm »
Јасно!
Моментална симулација
http://www.dw-game.info/forum/index.php?topic=605840.0


Отсутен Adвlυe'

 • Наш човек
 • *****
 • Пораки: 3758
 • Популарност: 144
 • животот е круг знај, живот се врти!
Одг: Server - ONLINE!
« Одговори #2 на: октомври 11, 2017, 10:02:30 pm »
фала догледајне

Отсутен Adrian Wolters

 • Почетник
 • Пораки: 5
 • Популарност: 0
Одг: Server - ONLINE!
« Одговори #3 на: октомври 11, 2017, 10:07:31 pm »
ќе има пари или левел?

Отсутен Takushii

 • Почетник
 • Пораки: 31
 • Популарност: 0
Одг: Server - ONLINE!
« Одговори #4 на: октомври 11, 2017, 10:17:10 pm »
Средејте и УЦП

Отсутен Madridista™

 • VIP
 • *******
 • Пораки: 5348
 • Популарност: 221
 • Be Awsome be Madridista.
  • Електронска адреса
Одг: Server - ONLINE!
« Одговори #5 на: октомври 11, 2017, 10:18:22 pm »
Ок.IG - Michael Jayston

Отсутен Stanley Williams

 • Напреден член
 • ***
 • Пораки: 1765
 • Популарност: 53
 • ЕБАЧ НА ГОДИНАТА !!!
  • Електронска адреса
Одг: Server - ONLINE!
« Одговори #6 на: октомври 11, 2017, 10:44:35 pm »

Отсутен FeniX

 • Напреден член
 • ***
 • Пораки: 1210
 • Популарност: 23
 • Ides pod mac bato!
  • Електронска адреса
Одг: Server - ONLINE!
« Одговори #7 на: октомври 11, 2017, 11:27:52 pm »
👍"Kad Srbin Hrvatu kaže brate,
kad Slovenci piće plate,
kad se Crnogorci posla hvate,
Makedonci dobiju veće plate
i sve to Bosanci shvate,
biće opet SFRJ brate!"

Отсутен ♣ Scott Jeferson ♣

 • Посветен член
 • **
 • Пораки: 575
 • Популарност: 1055
 • ♣ DreamWorld Member ♣
  • ♣ Click here and see the magic ♣
  • Електронска адреса
Одг: Server - ONLINE!
« Одговори #8 на: октомври 11, 2017, 11:31:18 pm »
ТО БЕ ЦАРЕ АЈДЕ!!!!

Отсутен jeffrey

 • Почетник
 • Пораки: 92
 • Популарност: 7
 • I’ll shoot at you and yo' ho like a porno movie
Одг: Server - ONLINE!
« Одговори #9 на: октомври 12, 2017, 12:09:05 am »
Да се надеваме дека ке остане така.
JEFFREY
JEFFREY

Отсутен Smith Thegrudge

 • Нов член
 • *
 • Пораки: 139
 • Популарност: 1
Одг: Server - ONLINE!
« Одговори #10 на: октомври 12, 2017, 12:24:08 am »

 

АПЛИКАЦИИ

DW SAMP DW TeamSpeak3

НАДВОРЕШНИ ЛИНКОВИ

DW UCP DW Мапа

ВАЖНО

Прочитај пред да почнеш да играш Донирање

DOWNLOAD

Counter Strike 1.6 GTA:SA