Автор Тема: [ Барам ] - Темплејт за 3д текст во Cinema 4d  (Прочитано 55 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен Dumba$$

 • Почетник
 • Пораки: 7
 • Популарност: 0
[ Барам ] - Темплејт за 3д текст во Cinema 4d
« на: октомври 12, 2017, 08:34:21 pm »
Што барате | Некој темплејт за во цинема c4d за 3D текстови шо е
Слика(ако треба) | немора
« Последно менување: октомври 12, 2017, 10:11:24 pm Dumba$$ »

Присутен Mario Cvetkovski :]

 • Напреден член
 • ***
 • Пораки: 1787
 • Популарност: 180
  • Електронска адреса
Одг: [ Барам ] - Темплејт за 3д текст во Cinema 4d
« Одговори #1 на: октомври 14, 2017, 07:41:34 pm »


Отсутен Dumba$$

 • Почетник
 • Пораки: 7
 • Популарност: 0
Одг: [ Барам ] - Темплејт за 3д текст во Cinema 4d
« Одговори #2 на: октомври 14, 2017, 10:06:43 pm »
како да го инсталирам и да го ставам во цинема ?

Присутен Mario Cvetkovski :]

 • Напреден член
 • ***
 • Пораки: 1787
 • Популарност: 180
  • Електронска адреса
Одг: [ Барам ] - Темплејт за 3д текст во Cinema 4d
« Одговори #3 на: октомври 14, 2017, 10:11:50 pm »
Па симни го и тој фајл го опен на синема и измени само текст


Отсутен Dumba$$

 • Почетник
 • Пораки: 7
 • Популарност: 0
Одг: [ Барам ] - Темплејт за 3д текст во Cinema 4d
« Одговори #4 на: октомври 14, 2017, 10:41:41 pm »
Па симни го и тој фајл го опен на синема и измени само текст
сликата да ја слимнам само или како?

Присутен Mario Cvetkovski :]

 • Напреден член
 • ***
 • Пораки: 1787
 • Популарност: 180
  • Електронска адреса
Одг: [ Барам ] - Темплејт за 3д текст во Cinema 4d
« Одговори #5 на: октомври 15, 2017, 08:36:01 am »
Па симни го и тој фајл го опен на синема и измени само текст
сликата да ја слимнам само или како?
Otvori slika na google i desno ke ti se pojave tekst sgisni na taj tekst i ke te odnese na druga stranica i tamo bi trebalo da go najdes linkot posle ke edit komentar
Nomkdmob


Отсутен Jamie Watson

 • ex' gamemaster.
 • Модератор
 • VIP
 • *
 • Пораки: 5326
 • Популарност: 339
 • Even the god is not better than me '
  • Електронска адреса
Одг: [ Барам ] - Темплејт за 3д текст во Cinema 4d
« Одговори #6 на: октомври 28, 2017, 10:41:49 pm »
објаснето ти е
lock
JAMIE WATSON
LSPD СИМУЛАТОР
http://www.dw-game.info/forum/index.php?topic=632170.0


целта исполнета 

АПЛИКАЦИИ

DW SAMP DW TeamSpeak3

НАДВОРЕШНИ ЛИНКОВИ

DW UCP DW Мапа

ВАЖНО

Прочитај пред да почнеш да играш Донирање