октомври 18, 2017, 11:57:24 pm

Автор Тема: [Проблем] САМП  (Прочитано 47 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Присутен Simon Jones

 • Наш човек
 • *****
 • Пораки: 3169
 • Популарност: 103
 • I'm on my worst behaviour.
[Проблем] САМП
« на: октомври 12, 2017, 10:19:31 pm »
Име и презиме на сервер(латиница): Simon Jones
Што е проблемот: Откако се пушти сервер ненормален лаг имам, ама не интернет лаг туку FPS лаг. Буквално нормално си тече играта 2-3 секунди, па ке сецне на 1 секунда, па пак така, и се врти така цело време.
Еве све што пробав:
- Reinstall GTA
- Исчистив вируси, глупости од ПЦ.
- Модови тргнав.
- /фпслимит 90 - графика low
- сите резолуции можни ги пробав
- симнав и мод за ФПС
- Обична ГТА не ми лагира, само САМП
- Го исчистив куќиштето
џабе, ништо нејќе. Имам добар ПЦ, подржува доста појаки игри, пример ЦСГО, НБА 14 итн.
Доказ(слика/видео): И порано го имав истиов проблем, еве видео: https://www.youtube.com/watch?v=MlE3TXeqdKY

Ако незнаеш, не ја локнувај темата можда други ке помогнат.
« Последно менување: октомври 12, 2017, 10:21:37 pm Simon Jones »
Целта постигната! C.R.A.S.H. најмоќна ИЦ организација!


Отсутен Romen Trunks

 • Посветен член
 • **
 • Пораки: 772
 • Популарност: 5
 • DreamWorld RPG Macedonia™
Одг: [Проблем] САМП
« Одговори #1 на: октомври 13, 2017, 12:46:39 am »
И Јас го имав истиот проблем го скренирав пц и избришав све вируси.
После појдов на youtube исклучив све.
и после во торрент и тамо све и после преинсталл гта и инсталл и све си бесе дзверско
сигурно до модот тие ништо неможе друго.

Присутен KINGZY x L.C.R$

 • Нов член
 • *
 • Пораки: 147
 • Популарност: 2
 • ИГРАМ ЗА ИМОТ
  • Електронска адреса
Одг: [Проблем] САМП
« Одговори #2 на: октомври 13, 2017, 01:07:22 am »
http://prntscr.com/gwpzle од селектирај го тоа и ќе нема да ти лагира исто направи и со гта обичната и со сампот ( right click - compability одозначи тоа све шо имаш )
KINGZY X L.C.R

Отсутен James Washington

 • Почетник
 • Пораки: 3
 • Популарност: 3
Одг: [Проблем] САМП
« Одговори #3 на: октомври 13, 2017, 01:51:19 am »
Да не ти е форматиран ПЦ т.е Сам да на си го форматира?
и мене ми лагираше оти немав драјвери

Отсутен Andrej Houston

 • GameMaster
 • Постар член
 • *
 • Пораки: 2311
 • Популарност: 160
 • Dream World
  • Електронска адреса
Одг: [Проблем] САМП
« Одговори #4 на: октомври 13, 2017, 07:23:50 pm »

Апдејтирај драјвери на графичка и ке немаш гајле и види да не ти е ѕа менење термална паста да не ти грее некој дел многу (cpu или gpu ) ако не се снајдеш пм пиши ми
Катанче 

АПЛИКАЦИИ

DW SAMP DW TeamSpeak3

НАДВОРЕШНИ ЛИНКОВИ

DW UCP DW Мапа

ВАЖНО

Прочитај пред да почнеш да играш Донирање

DOWNLOAD

Counter Strike 1.6 GTA:SA